Корисні поради
на всі випадки життя
» » Препарати від болю в спині

Препарати від болю в спині

Додано: 02.09.14
Препарати від болю в спині
НПЗП - нестероїдні протизапальні препарати зменшують запалення і завдяки цьому знижують больовий синдром. В той момент, коли загострилася біль у спині, призначені в адекватних дозах протизапальні нестероїдні препарати від болю в спині приносять хворому полегшення. Однак не можна забувати, що ці кошти мають ряд серйозних протипоказань і не повинні застосовуватися тривалий час.

Препарати від болю в спині: протипоказання і побічні ефекти


НПЗП не можна приймати при виразках шлунка і кишечника, при гастриті і виразковому коліті. У крайніх випадках при цих захворюваннях використовуються препарати у вигляді ректальних свічок. Але при захворюваннях прямої кишки застосування свічок протипоказано. Обережність треба дотримуватися і тим, хто страждає від хвороб нирок і печінки. Це загальні протипоказання до всіх нестероїдних протизапальних препаратів, існують і свої протипоказання для кожного конкретного препарату.
Побічними ефектами є нудота, запаморочення, головний біль, сонливість, розлад випорожнення, алергічні реакції. Чим довше приймається препарат, тим вище ймовірність виникнення побічних ефектів.

Правила прийому НПЗП

Перш, ніж приймати препарати від болю в спині, вивчіть листок-вкладиш. Ознайомтеся з протипоказаннями, побічними ефектами, дозуванням. Якщо лікар призначив вам одну дозу, а в листку рекомендована інша, швидше за все, потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, хоча не завадить проконсультуватися додатково.
Запивайте капсули і таблетки цілим склянкою води, так як компоненти надають подразнюючу дію на слизову.
Після прийому ліків постарайтеся протягом півгодини не лягати, так таблетка швидше пройде через стравохід.
Вживання алкоголю одночасно з прийняттям препаратів неприпустимо.
При вагітності нестероїдні протизапальні препарати від болю в спині для самолікування приймати не варто, однак їх призначення лікарем можливо в крайніх випадках, коли немає можливості усунути біль іншими методами.
Не можна приймати одночасно (або з інтервалом, але в один день) різні НПЗП. Ефективність від цього не збільшиться, а побічні ефекти проявляться з більшою ймовірністю.
Якщо препарат не допомагає, перевірте правильність дозування. Якщо ж ліки приймається правильно, а ефекту знеболювання немає, попросіть лікаря призначити вам альтернативний засіб.