Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому закладає ніс, але нежитю немає

Чому закладає ніс, але нежитю немає

Додано: 02.09.14
Чому закладає ніс, але нежитю немає
Іноді виникає смна ситуація, ніс закладений, але при цьому не спостерігається нежитю. Причин для утрудненого дихання може бути багато, і тільки лікар-отоларинголог здатний виявити фактори, що провокують закладення носових пазух.

Часті причини, чому закладає ніс, але нежитю немає


Найчастіше відчувається закладеність носа при відсутності нежиті при ускладненій формі риніту - виникненні синуситу. Позбутися від закладеності можна при усуненні вогнища інфекції. При застуді і нежиті, які мають ознаки синуситу, необхідно відмовитися від прогулянок по вулиці і приймати всі необхідні заходи для підняття імунітету.
Ще однією причиною, чому закладає ніс, але нежитю немає, є деформація перегородки носа. Така патологія розвивається досить довгий час, закладеність носа формується протягом кількох років. Усунути дану патологію можна тільки шляхом оперативного втручання. Хірургічна операція полягає у видаленні перегородки або їй надається правильна природна форма. Після такого втручання пацієнт починає дихати вільно.

Більш рідкісні причини закладеності носа при відсутності нежиті


Є ще одна причина, чому закладає ніс, але нежитю немає - розростання в носовому проході поліпів. Це не найпоширеніше захворювання. Патологічний процес схожий з викривленням носової перегородки, він протікає дуже повільно, і тільки через кілька років після утворення першого поліпа може бути діагностовано захворювання. І в цьому випадку позбутися від закладеності носа можна тільки шляхом хірургічної операції, так як медикаментозна терапія полегшує дихання на короткий час.
В окремих випадках, коли закладає ніс, але нежитю немає, така патологія виникає на тлі закупорювання правого або лівого носового ходу з-за чужорідного предмету. В даному випадку слід звернутися в поліклініку і як можна швидше отримати цей предмет. Хоча це можна зробити і самостійно, але тільки обережно.
Довга закладеність носа може доставити людині масу незручностей і дискомфорту. Тому якщо всі ефективні засоби самолікування не знімають закладення носових проходів протягом трьох днів, то слід негайно звернутися до отоларинголога за кваліфікованою допомогою.