Корисні поради
на всі випадки життя
» » Профілактика бронхіту у дітей

Профілактика бронхіту у дітей

Додано: 02.09.14
Профілактика бронхіту у дітей
Найчастіше бронхіт носить інфекційних характер і розвивається як ускладнення простудних, респіраторних захворювань, коли з верхніх дихальних шляхів запалення поширюється на бронхи. Щоб уникнути цій ситуації, вже при перших ознаках застуди та кашлю треба проводити інтенсивне лікування. Але не менше уваги варто відводити профілактики бронхіту, особливо у дітей.

Необхідна профілактика бронхіту у дітей


Для профілактики бронхіту в першу чергу треба підвищити імунітет, тільки так в період спалаху епідемії можна уникнути захворювань різного характеру.
Дотримуючись профілактичні заходи, навіть якщо дитина захворіла, характер захворювання буде протікати значно легше. Для збереження імунної системи не можна переохолоджуватися, особливо це стосується ніг. Але і не слід створювати для малюка сильно тепличні умови. Дуже важливо одягатися по погоді, привчати дитину до загартовування, свіжому повітрю і фізичним вправам.
Профілактика бронхіту у дітей включає в себе зміцнення дихальної системи. А для цього добре б записати дитину в басейн на плавання, частіше гуляти на вулиці, навчити його дихати глибоко і ритмічно.
Необхідно підтримувати вологість повітря в квартирі. Такий мікроклімат захистить слизову у горлі, у верхніх дихальних шляхах від пересихання, збереже захисну функцію.
Дуже важливо, щоб профілактика бронхіту у дітей проводилася за допомогою вітамінів. Головним помічником від простудних захворювань є вітамін С, він не тільки захищає організм від різних хвороб, але і не дає загострюватися хронічним. Вітамін С краще всього брати з продуктами, відваром шипшини.
Ще один помічник профілактики - вітамін Е, якщо в організмі недостатньо, то слід пропити дитячий комплекс вітамінів. Взагалі для профілактики багатьох хвороб три рази в рік дитині необхідно пропивати комплекс вітамінів. Зазвичай це травень, вересень, лютий місяці.

Що робити, якщо дитина захворіла бронхітом


Буває так, що при сильно ослабленому імунітеті навіть профілактика бронхіту у дітей не рятує від недуг. І якщо ж бронхіт причепився до дитини, то для початку треба дотримувати постільний режим, полоскати рот, промивати ніс, проводити процедуру інгаляції, робити ванночки для ніг, пити теплі напої. Викликати лікаря і виконувати його розпорядження. І не варто забувати про чудодійний відвар шипшини, зеленого чаю з медом, теплого узвару з сухофруктами і фруктами.