Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як ставити гірчичники при бронхіті

Як ставити гірчичники при бронхіті

Додано: 02.09.14
Як ставити гірчичники при бронхіті
Під час бронхіту слизова оболонка, що покриває бронхи, запалюється, в результаті чого розвивається сильний кашель. Гірчичники - це одне з найпопулярніших засобів для полегшення стану при бронхіті.

Чи варто ставити гірчичники?


Перед тим, як ставити гірчичники при бронхіті, не можна забувати про те, що і у гірчичників є свої протипоказання: шкірні захворювання, пошкодження шкірних покривів, бронхіальна астма, злоякісні утворення, температура вище 38 градусів. Також не можна використовувати гірчичники для лікування дітей віком до семи років. Порадьтеся з лікарем про доцільність застосування гірчичників.
Якщо лікар порекомендував вам користуватися гірчичниками, то варто перевірити їх якість перед процедурою.
Не користуйтеся гірчичниками, з поверхні якого осипається гірчиця, якщо не змочені водою гірчичники мають запах, або якщо закінчився термін придатності.

Як ставити гірчичники при бронхіті?


При кашлі під час бронхіту гірчичники накладають на грудну клітку у верхній її частині і на спину між лопатками. Накладають гірчичник, змочену теплою водою.
Ділянки тіла, куди будуть накладатися гірчичники, потрібно очистити, протерши вологою губкою. Хворий повинен зайняти зручне положення, в якому він буде лежати під час процедури, не міняючи пози.
Часто люди не знають, як ставити гірчичники при бронхіті, і змочують їх дуже гарячою водою, що призводить до неефективності процедури. Справа в тому, що ефект гірчичників обумовлений розігріваючим дією особливого білка, що міститься в гірчиці. Білок руйнується при температурі не вище 42 градусів, тому не можна змочувати гірчичник гарячою водою.
Після того, як гірчичники накладені на шкіру, їх потрібно промокнути губкою і накрити рушником.

Як ставити гірчичники при бронхіті, щоб не отримати опік?


Максимальний час процедури - 10 хвилин. Але за однієї умови: хворий безболісно переносить таке лікування. Якщо пацієнт відчуває сильне печіння і біль, гірчичники потрібно відразу ж зняти, а шкіру акуратно протерти вологою губкою. Після зняття гірчичника потрібно відразу ж укутати ковдрою грудну клітку.
Після процедури слід нанести на шкіру заспокійливий крем з пантенолом, а якщо шкіра чутлива і схильна до подразнень, краще гірчичники не використовувати.
Не потрібно забувати, що гірчичники - це не засіб, а так звана «відволікаюча процедура», що полегшує стан хворого в основному за рахунок ефекту плацебо. Якщо використання гірчичників для вас некомфортно і болісно - не варто мучити себе таким лікуванням.