Корисні поради
на всі випадки життя
» » Антибіотики при бронхіті для дітей

Антибіотики при бронхіті для дітей

Додано: 02.09.14
Антибіотики при бронхіті для дітей
На жаль, імунітет у дітей не ідеальний і вони схильні до розвитку захворювань, в тому числі простудних. У деяких випадках захворювання може ускладнюватися розвитком бронхіту, часто переходить у хронічний перебіг.

Основні препарати при лікуванні бронхіту


Лікування бронхіту засноване на його проявах. Як правило, застосовують муколітики, бронхолітики, протикашльові препарати. Якщо ж дані препарати не мають позитивного ефекту, то в схему лікування необхідно додати антибіотики.

Антибіотики при бронхіті для дітей


Призначення антибіотиків дітям проводить лікар. Без його рекомендацій не можна самостійно лікувати дитину антибіотиками.
Показанням до призначення прийому антибіотиків є погіршення стану дитини, а також факт того, що захворювання має бактеріальний характер. Як правило, це питання вирішується протягом тижня.
Паралельно з антибіотикотерапією продовжують симптоматичне лікування. Багато схильні до того, що антибіотики при бронхіті для дітей не показані, так як можуть принести як користь, так і шкоду. У зв'язку з цим до вибору антибіотика слід ставитися зі всією обережністю.
Найбільш безпечними і дієвими є амінопеніциліни, а також макроліди. Призначення цефалоспоринів здійснюють в крайніх випадках, або в разі алергії на перераховані вище групи антибіотиків.
Макроліди добре допомагають при наявності микоплазменного бронхіту, але мають ряд небажаних ефектів, таких як нудота, блювання і діарея. У зв'язку з цим протягом курсу антибіотикотерапії даними дітям показаний прийом пробіотиків. Їх приймають між курсами антибіотикотерапії і після них.
Як правило, повного виліковування можна добитися після закінчення 10 днів, в деяких випадках і швидше. Цього ефекту можна досягти при дотриманні кратності прийому, а також за рахунок однакового інтервалу між прийомами.
Необхідно слідкувати за ефективністю лікування, адже якщо антибіотики при бронхіті для дітей не володіють позитивною реакцією після закінчення пари днів, то в такому випадку можна вважати, що збудник стійкий до нього. А в тих випадках, коли поліпшення настає, необхідно продовжити антибіотикотерапію ще протягом трьох днів.
Таким чином, антибіотики при бронхіті для дітей є, як би препаратами групи резерву, призначення яких здійснюють при погіршенні стану, та строго з призначення лікаря.