Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чому болить спина після епідуральної анестезії

Чому болить спина після епідуральної анестезії

Додано: 02.09.14
Чому болить спина після епідуральної анестезії
Епідуральна анестезія застосовується не тільки в акушерстві і гінекології, але і в урології, хірургії черевної або торакальної, пластичної хірургії. Введений препарат (застосовують кілька видів) в епідуральний простір змушує зменшувати чутливість певній області тіла, в залежності від місця уколу протягом хребта - від шийного відділу до крижового. Наприклад, при пологах необхідно прибрати чутливість тазової області, тому анестетик вводять в поперековому відділі між хребцями.
Нерідко у пацієнтів, особливо породіль, болить спина після епідуральної анестезії.

Чому болить спина після епідуральної анестезії

Короткочасна (кілька днів) неяскраво виражена біль після анестезії в місці уколу є наслідком подразнення голкою або катетером навколишньої тканини.
Занесення інфекції - абсцес, гнійний эпидурит (зазвичай зустрічається при знаходженні катетера більше чотирьох діб).
Загострення нападів болю, викликаної раніше присутньої у пацієнта хребетної грижі.
Розчином місцевого анестетика можна викликати подразнення нерва.Мають місце і випадки, коли у пацієнта болить спина після епідуральної анестезії у зв'язку з лікарської неточністю при проколі. Тут слід пояснити, що даний вид анестезії вимагає від анестезіолога величезного досвіду, так як потрапити в епідуральний простір досить-таки непросто. Розглянемо такі випадки.При небажаному проколі в епідуральному просторі сплетень вен утворюється гематома. Випадок рідкісний (великий відсоток освіти у хворих коагулопатією або застосовують ліки, що підвищують кровообіг) і не завжди супроводжується болем у спині.
Небажане пошкодження голкою нервових корінців може привести до різних наслідків в залежності від характеру і місця проколу. При виникненні неврологічних розладів, парестезій, супроводжуються різними симптомами, болить спина після епідуральної анестезії.
Ненавмисне пошкодження зв'язок хребта.Спостерігалися й такі випадки, як відчуття болю у спині на психологічному рівні, внаслідок невдалої епідуральної анестезії.
Часто жінка, яка народила вважає, що у неї болить спина після епідуральної анестезії. Однак у більшості випадків біль у спині є наслідком самої вагітності або пологів та збільшенням навантаження на хребет. Але похід до лікаря необхідний у будь-якому випадку.