Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як швидко вилікувати бронхіт

Як швидко вилікувати бронхіт

Додано: 02.09.14
Як швидко вилікувати бронхіт
Бронхіт - досить серйозне захворювання дихальних шляхів. Несвоєчасне лікування може призвести до астми. Якщо бронхіт загострюється, то з'являється сильний кашель з болем у грудях. З часом з'являється мокрота з прожилками крові або домішкою гною. Як швидко вилікувати бронхіт підкаже лікуючий лікар.

Лікарська допомога


Перш за все, треба звернутися до лікаря, лікар огляне, прослухає шуми, призначить аналізи. Тільки після цього визначиться метод лікування. Можуть запропонувати полікуватися в лікарні стаціонарно або пройти курс лікування вдома. Гостра ступінь бронхіту лікується антибіотиками або сульфаніламідними препаратами. Застосовуються антибіотики не більше двох тижнів з пролонгацією ще тижнем. Це, звичайно, не найкращий спосіб, як швидко вилікувати бронхіт.
Антибактеріальні засоби не знижують температуру, а при бронхіті вона може бути високою. Саме тому треба приймати жарознижуючі препарати - ібупрофен, аспірин, парацетамол. При прийомі ліків треба дотримуватися дозування і інтервал між ними (мінімум 4 години).

Як швидко вилікувати бронхіт без ускладнення


У комплексі з прийомом препаратів треба робити інгаляції парою. У окріп треба додати ефірні масла (чайне дерево, сосна, кедр), соду і трохи морської солі. Над вихідним пором треба дихати по п'ять хвилин. Ця процедура пом'якшить дихальні шляхи, полегшить кашель, якщо він сухий. Такі інгаляції треба проводити по кілька разів на день, це самий вірний спосіб, як швидко вилікувати бронхіт.
Допомагають відхаркувальні препарати «Либексин», «Бромгексин», «АЦЦ», «Мукалтин». Можна заварювати трави - чебрець, багно болотний. Ці кошти треба приймати до тих пір, поки мокрота повністю не вийде з бронхів. Якщо лікування проводиться травами, то курс повинен становити три тижні - якщо в комплексі з ліками, то тиждень.

Корисні поради


Можна проводити невеликі інгаляції - у великий келих налити крутий окріп і металевої ложкою помішувати сіль, при цьому вдихати соляний туман як можна глибше. При бронхіті необхідно пити багато рідини в теплому вигляді, як мінімум три літри щодня. Це може бути чай з лимоном, малиновим варенням, медом. Можна підігрівати мінеральну воду «Боржомі», «Єсентуки».
Якщо бронхіт супроводжується високою температурою, то прийом антибіотиків просто необхідний, так як запущений бронхіт може спокійно перейти у пневмонію. Самолікуванням займатися не варто, як і прийомом народних засобів без консультації терапевта.