Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити, якщо після масажу болить спина

Що робити, якщо після масажу болить спина

Додано: 02.09.14
Що робити, якщо після масажу болить спина
Існує багато видів масажу, а послуги масажиста пропонують різні салони краси, SPA-салони та медичні центри. Один масаж допоможе розслабитися і зняти напругу, інший зробить тонізуючу дію, третій допоможе при проблемах зі спиною. Однак у деяких випадках незабаром після масажу болить спина.

Чому може боліти спина після масажу


Насправді багато пацієнтів після відвідування сеансу лікувального масажу на наступний день можуть відчувати болю в спині. Не варто турбуватися, якщо болі відчуваються на наступний день або через день після сеансу. Це говорить лише про те, що м'язи спини були дуже затиснуті і накопичили велику кількість продуктів обміну. Після тренування м'язів (чим і є масаж) кровотік в них посилюється, накопичується молочна кислота, яка викликає біль.
Якщо скарги на біль почалися відразу після сеансу масажу або в найближчі години, то є велика ймовірність того, що дії масажиста були некоректними.

Що робити, коли після масажу болить спина


Все залежить від того, що стало причиною цих болів. Далеко не кожен масаж корисний для спини. Масажні крісла, встановлені в торгових комплексах, можуть завдати серйозної шкоди, якщо є проблеми з хребтом.
Якщо болі після масажу з'явилися швидко, то слід звернутися до фахівця. Біль може бути викликана загостренням проблеми з хребтом, може стати наслідком корінцевого синдрому чи іншого ускладнення. З хребтом краще не жартувати, з якими підозрілими відчуттями слід терміново йти до лікаря.
Часто після масажу болить спина, але справа зовсім не в хребті, а в м'язах. Це не тільки є нормальним, але і говорить про ефективність масажу. Через якийсь час біль сама пройде, як якщо б це було тренування в спортзалі і після неї боліли м'язи. З кожним наступним сеансом больовий ефект після масажу буде менш виражений.
Після походу до мануального терапевта також можуть бути больові відчуття. При правильному проведенні вправлення хребців таку біль пояснюють «звиканням» хребців до свого нового місця. Але в будь-якому випадку розкажіть про свої відчуття після процедур масажиста.
Якщо у вас після масажу болить спина, то слід обговорити це з масажистом, якого ви відвідуєте. За описом болю він може припустити, що стало їх причиною. Але постарайтеся додатково проконсультуватися з лікарем, щоб виключити (або підтвердити) непрофесіоналізм масажиста.