Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати біль у спині після пологів

Як лікувати біль у спині після пологів

Додано: 02.09.14
Як лікувати біль у спині після пологів
Багато жінок після пологів скаржаться на що з'явилися болі в спині та попереку. За статистикою, кожна друга жінка відчуває на шиї, плечах, а також біль у спині після пологів. Такий стан може тривати дуже довго.

Причини появи післяпологовий біль у спині


Причин може бути багато. Наприклад, великі навантаження, зсув осі хребця, розтягнення м'язів живота і спини, самі пологи. Також розтягнення м'язів таза через пологів може послужити виникненню больових відчуттів.
Біль у спині після пологів взаємопов'язана зі станом м'язів таза і живота. Під час вагітності м'язи починають збільшуватися і розтягуватися, розходитися в сторони, а в результаті коротшають поперекові м'язи. З-за видозміни поперекових м'язів, утворюються западини в цій області, живіт трохи вип'ячується вперед. Так і виникає біль в спині, особливо відчувається при нахилі вперед, при присіданнях і піднятті тяжкості. Не варто забувати про родових травмах, зсувах кісток, хребців і т.д.

Як лікується біль у спині після пологів?


Якщо болі в спині виникли як результат післяпологовий травми, то, швидше за все, буде потрібно оперативне втручання. Але найчастіше вистачає консервативної терапії. Допомагає остеопатія, мануальна терапія, фізіотерапія, ЛФК. Рідше всього призначається прийом медикаментів. Пояснюється це неможливістю приймати більшість препаратів у період годування груддю. Якщо біль у спині після пологів часто дає про себе знати, терпіти не треба, тут необхідна допомога фахівця.
Жінки після пологів не повинні займатися фізичною працею протягом півроку. Необхідно дотримуватися найпростіші правила:Брати дитину на руки треба, попередньо присівши, зігнувши ноги в колінах, при цьому спина повинна бути прямою. Вантаж треба «піднімати» ногами, а не спиною, коліна треба поступово випрямляти.
Висота ліжечка повинна бути відрегульована по зростанню матусі, ванночка для купання повинна знаходитися на підставці.
Малюка треба носити в кенгуру або в слінгу. Для цього можна підібрати будь-які моделі зростання і комплектації.
Для годування треба підібрати максимально зручну позу, щоб не було дискомфорту ні дитині, ні матусі. Найзручніше годувати малюка в кріслі, підклавши за спину подушку, а ноги підняти на пуфик.
Слід нормалізувати власну вагу, так як зайві кілограми можуть тільки посилити біль у спині.