Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ознаки бронхіту у дітей

Ознаки бронхіту у дітей

Додано: 02.09.14
Ознаки бронхіту у дітей
Бронхіт - це запальне захворювання слизової бронхів. Перші ознаки бронхіту у дітей зазвичай виникають після перенесеної вірусної інфекції (нежить, грип), яка вражає слизову нижніх дихальних шляхів і поширюється далі, несучи інфекцію до великих, а потім дрібних бронхів.
У багатьох випадках запалення починається внаслідок дратівливих фізичних або хімічних факторів - вдихання тютюнового диму, запаху бензину. Поширеною причиною захворювання дітей бронхітом є алергічна реакція слизової бронхів на які-небудь алергени (пилок трав або рослин, пил, хімічні речовини).

Ознаки бронхіту у дітей


Перший сигнал про небезпеку - це сухий або надсадний кашель, що переходить потім у вологий. Якщо ж кашель супроводжується високою температурою, гучним свистячим диханням, задишкою, хрипами, болем в грудній клітці, то, швидше за все, дитина хвора обструктивним бронхітом (скупчення великої кількості слизу в дихальних шляхах, набряки).
Бронхіт має гостру і хронічну форму. Хронічний бронхіт розвивається в результаті несвоєчасного або неправильного лікування гострої форми. Після тимчасового полегшення хвороба поновлюється і перетікає в періодично повторювану. Це дуже небезпечно, так як при хронічному бронхіті стоншуються стінки бронхів, і у дитини може виникнути астма. Тому слід відразу ж звернути увагу на перші ознаки бронхіту у дітей і негайно почати лікування.

Спобличчя лікування


Не слід лікувати бронхіт самостійно, краще звернутися до лікаря, який призначить ефективний курс лікування у відповідності з віком дитини і складністю захворювання.
Основні методи лікування:Зняття спазму бронхів за допомогою протинабрякових засобів.
Спеціальний масаж з метою очищення бронхів від скопилася слизу.
Усунення інфекції.
Використання інгаляторів і проведення спеціальних процедур, спрямованих на боротьбу з набряками, спазмами, слизом.
Ліквідація мокротиння і звільнення дихальних шляхів.Народна медицина


Поряд з основним лікуванням потрібно вжити певних заходів і в домашніх умовах - постільний режим, молочно-рослинна дієта і велику кількість рідини.
Більш швидкому оздоровленню сприяють народні засоби: гарячі ванни з додаванням настоїв трав з протизапальною дією (шавлія, м'ята, ромашка) і невелика кількість ментолового розчину для інгаляції. Можна застосовувати також інгаляції з мінеральною водою, парові, з настоїв календули, евкаліпта, соку цибулі і часнику. В якості лікувальних засобів добре підійдуть гірчичники і гірчичне обгортання.
Бронхіт може також виникнути у немовлят. Ознаки бронхіту у дітей в цьому віці виражаються у вигляді сильної задишки, здуття грудної клітки, освіти синяви навколо рота, частого кашлю. У цьому випадку слід негайно викликати швидку допомогу.