Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати нежить при грудному вигодовуванні

Як лікувати нежить при грудному вигодовуванні

Додано: 02.09.14
Як лікувати нежить при грудному вигодовуванні
У годуючої мами дуже часто виникає нежить. І це не даремно, адже її організм дуже ослаблений після пологів. Однак, що робити, якщо мама захворіла? Як лікувати нежить при грудному вигодовуванні?

Чи можна годувати дитину груддю під час нежиті?


Якщо у мами з'явився нежить, то це ніяк не позначається на корисності грудного молока, а навіть, навпаки, в цей період дитина отримує разом із молоко захисні антитіла, які виробляються материнським організмом. Тому якщо ви вирішили припинити лактацію, то дитині доведеться самому долати всілякі віруси.
Навіть у разі якщо нежить при грудному вигодовуванні супроводжується підвищенням температури тіла, не варто відмовлятися від годування. Так як молоко від цього не перегорає і не прокисає.
Однак, незважаючи на те, що продовжувати годувати дитину можна, мамі відразу ж потрібно приступить до лікування нежиті. Однак перед цим потрібно обов'язково порадитися зі своїм лікарем.

Медикаментозний метод лікування, у разі якщо виникла нежить при грудному вигодовуванні


Перемогти нежить організм може і без спеціального лікування. Але існує небезпека того, що крім вірусної інфекції може почати розвиватися бактеріальна. Тому в такій ситуації необхідно приймати антибіотики.
В першу чергу лікувати нежить при грудному вигодовуванні необхідно зняттям всіх симптомів. Саме тому для зняття закладеності носа рекомендують судинозвужувальні препарати, які можуть бути у вигляді крапель або спрея. Завдяки цим засобам знімається набряк слизової і відновлюється носове дихання.
Найбільш затребуваними препаратами є Нафтизин, Тизин і Називін. Найголовнішою рисою всіх цих препаратів є той факт, що вони повністю нешкідливі, проте у випадку передозування і частому застосуванні можуть викликати звикання. Застосовувати такі краплі можна не більше 3-5 днів.
Хорошим ефектом володіють краплі, виготовлені на основі рослинних компонентів. Вони представлені у вигляді олійних крапель і надають протимікробну і протизапальну дію. До протипоказань даних препаратів варто віднести інсмідуальна непереносимість.
Якщо у мами з'явився нежить, то це не значить, що через молоко вірус передається маляті. Але як тільки ви відчули перші симптоми захворювання, потрібно відразу ж застосовувати спреї, які сприяють зволоженню слизової носа. Краще всього використовувати спреї, виготовлені на основі морської води, так як вони усувають хвороботворні мікроорганізми, при цьому не завдають шкоди.