Корисні поради
на всі випадки життя
» » Болі в шиї і спині

Болі в шиї і спині

Додано: 02.09.14
Болі в шиї і спині
Біль - це симптом хронічних патологічних процесів, складний психофізичний феномен, який включає формування емоцій і механізми регулювань, гуморальні, моторні та гемодинамічні прояви.
Болі в шиї і спині бувають хронічними і гострими. Хронічна біль зумовлена частим або постійним роздратуванням в області пошкодження тканин. Гостра біль вважається нормальною реакцією і проходить у міру загоєння пошкоджених тканин. Хронічна біль поступово втрачає захисну функцію фізіологічної болю.

Причини появи болів в спині і шиї


Сучасна неврологія вважає, що такі болі досить важлива проблема і визначається рядом факторів. В першу чергу, ця група захворювань є причиною частих інфекційних патологій людини - майже 40%. Також больові відчуття в цих частинах тіла говорять про схильність до рецисмуючого і хронічного перебігу, що призводить до тимчасової або постійної втрати працездатності.
Причин болю може бути багато. Як правило, вони діляться на дві групи: невертеброгенного і вертеброгенного походження. Болі в шиї і спині, що виникають при дистрофічних і дегенеративних змін хребта, позначаються як вертеброневрологический синдром.

Комплексне лікування болю в шиї і спині


Тільки 03% пацієнтів потребують оперативного втручання. Показаннями для такого лікування є: гостре здавлювання спинного мозку, кінського хвоста, які проявляються тазові порушення, двосторонні болю і парези, наявність великих гриж міжхребцевого диска. Стійкість і вираженість корінцевих симптомів триваючих виявлятися навіть при комплексній терапії протягом чотирьох місяців говорить про те, що може бути призначене оперативне втручання і суто інсмідуально.

Медикаментозна терапія


Зараз є велика кількість аналгетиків, лікарських препаратів, нестероїдних протизапальних засобів. Всі ці медикаменти купируют больовий синдром, що призводить до поліпрагмазії з усіма несприятливими наслідками. Лікарська терапія повинна призначатися диференційовано та інсмідуально. Важливо враховувати, як протікають болі в шиї і спині.
При сильних і гострих болях призначаються - диклофенак, декскетопрофен (дексалгін), кетопрофен (кеторол).