Корисні поради
на всі випадки життя
» » Бронхіт у дитини до року

Бронхіт у дитини до року

Додано: 02.09.14
Бронхіт у дитини до року
Запалення бронхів або трахеї здатне викликати бронхіт будь-якої форми, гострої або хронічної. Найчастіше у дітей процес розвивається після вірусних або простудних інфекцій. Бронхіт у дитини до року самостійно не лікується. Тільки лікар може призначити терапію після здачі всіх аналізів та повного медичного обстеження.

Перше, що повинні зробити батьки


Бронхіт у малюка визначається першими симптомами: млявість, слабкість, сильний сухий кашель. Температура тіла може бути знижена або підвищена. Малюка починає мучити сильна задишка, яка чути навіть без фонендоскопа.
Саме перше, що повинні зробити батьки - викликати додому дільничного педіатра. Якщо перші симптоми бронхіту з'явилися у вечірній час, малюка піднялася температура до 38 градусів, з'явилася сильна задишка, то категорично забороняється чекати ранку, слід викликати швидку допомогу. Якщо лікарі визначать бронхіт у дитини до року, то піде госпіталізація.

Основна терапія


Для лікування бронхіту в якості основної терапії призначаються антибактеріальні, протизапальні та відхаркувальні препарати. Перш ніж призначити антибіотики, робиться аналіз мокротиння на виявлення збудників. Батьки повинні чітко знати, що для здоров'я дитини дуже небезпечно самостійне лікування і безконтрольний прийом антибіотиків.
Гострий бронхіт, який не вдалося до кінця долікувати, може перейти у важку хронічну форму. Батьки повинні виконувати всі рекомендації дитячого лікаря, а так само прикласти всі сили для лікування дитини.

Як допускається додатково лікувати бронхіт у дитини до року


Для додаткового лікування можна використовувати компреси відволікаючої дії:змочити марлю в спирті і прикласти до грудей малюка, накрити плівкою і вовняною тканиною;
використовувати гірчичники;
натирати груди скипидарної маззю.Але навіть такі компреси необхідно узгоджувати з лікарем.

Важливо!


Батьки не повинні самостійно встановлювати діагноз. Звернутися до лікаря треба вже при перших нездужаннях. Бронхіт у дитини до року лікується дуже важко, так як малюк ще не може проходити дієві процедури інгаляції. Якщо лікар підтвердить даний діагноз, то випише рецепт на ліки, вітаміни. Головне вчасно приступити до лікування кашлю і лікувати його до того моменту, поки він повністю не пройде.