Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як робити масаж при дисплазії кульшових суглобів

Як робити масаж при дисплазії кульшових суглобів

Додано: 02.09.14
Як робити масаж при дисплазії кульшових суглобів
Тазостегновий суглоб розташований глибоко під м'язовими шарами. Легкий масаж цій області неможливий. Більш ефективними вважаються прийоми глибокого розтирання. Тому суглоб масажують, а також м'язи і зв'язки навколо.

Масаж при дисплазії кульшових суглобів у дітей


Лікування такого захворювання у новонародженого починають з перших тижнів життя. Масаж при дисплазії кульшових суглобів є однією з ефективних заходів лікування. Його здійснюють за допомогою погладжувань і розтирань попереку і зони кульшового суглоба, а також стимулюючих прийомів у вигляді пощипування і поколачивания сідничної області. Також застосовують точковий масаж області суглоба. Його роблять подушечкою вказівного пальця за допомогою м'якого натискання. Обертати стегно по осі всередину потрібно на спині в положенні лежачи. Необхідно пальцями однієї руки зафіксувати суглоб, а іншою рукою взяти коліно малюка і при невеликому натисканні зробити обертання стегна у напрямку усередину.

Гімнастика при лікуванні дисплазії кульшових суглобів


Масаж при дисплазії кульшових суглобів варто чергувати з прийомами лікувальної гімнастики. Покладіть дитину на живіт і розтирайте задню поверхню ноги, після чого відводите по черзі зігнуті ноги дитини в сторони. У вас повинні виходити руху повзання.
У положенні малюка, лежачи на спині, погладжуйте і розтирайте передню поверхню ніг, при цьому використовуйте прийоми розслаблення м'язів, згинання ніг в колінах і акуратне розведення стегон.
Під час розведення в сторони уникайте різкості у своїх рухах, які призведуть до виникнення болю і неприємних відчуттів у дитини. Уникаючи негативної реакції на розведення, використовуйте точковий масаж, при цьому одночасно розводьте стегно ноги.
Розслаблення м'язів стегон можна досягти за допомогою вібруючого масажу внутрішньої частини стегна. Для цієї ж мети служить прийом похитування лежить на опорі тазу малюка.
При такому захворюванні будуть ефективні вправи у воді. Тут може бути використана «рефлекторна» ходьба у зв'язку з тим, що у воді тіло легше і навантаження на суглоб буде мінімальною.
Ефективним і корисним буде вправа, при якому стопи крохи стикаються один з одним. Воно схоже на знайому всім гру в «ладушки». Для розвитку опорних рефлексів створюйте опору для стоп рукою, коли малюк лежить на животі або спині.
Масаж при дисплазії кульшових суглобів і гімнастику слід проводити при кожному сповиванні не менше 10 разів.
Необхідно знати, що такий масаж повинен здійснюватися тільки після консультації з ортопедом.