Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як робити масаж дитині 5 місяців

Як робити масаж дитині 5 місяців

Додано: 02.09.14
Як робити масаж дитині 5 місяців
Малюки народжуються на світ зі слабкими м'язами, саме тому їм необхідна гімнастика і масаж. У перші тижні життя масаж дитини нагадує ласкаве погладжування, до п'яти місяців необхідно виконувати деякі вправи.

Дитині п'ять місяців


Масаж дитині 5 місяців поєднується з фізичними вправами. Починати процедуру слід з ніжного погладжування тіла, починаючи від кистей рук і прямуючи до плечей. Потім руки малюка розводяться в різні сторони і схрещуються на грудях, тягнуться вгору, вниз. Так треба повторювати шість разів.
Вже можна використовувати кільця, вклавши в них руки малюка і обережно потягуючи. Можна робити згинання і пригинання тіла, розгинання ніжок, натискання на стопи, виконувати повороти спини. У п'ять місяців вводиться багато вправ для нормального розвитку дитини.

Як робити масаж дитині 5 місяців

Масаж живота. Рукою слід здійснювати кругові рухи по ходу кишечника (зліва направо), захоплюючи область пупка. Потім рукою прасується грудна клітка, опускаючись до животика. Вправу треба виконувати п'ять разів.
Масаж ніжок дитини полягає в одночасному і почерговому згинанні і розгинанні. По завершенню виконання вправ треба помасажувати пальчики і злегка натиснути на стопи. Там знаходяться точки, які відповідають за роботу всіх органів дитини. Цей процес слід стимулювати, так як система новонародженого постійно розвивається після народження.
Навантаження на хребет. Масаж дитині 5 місяців вимагає виконувати повороти на бік. Для того щоб була рівномірна навантаження на хребет, треба притримувати малюка за коліно і лікоть. Потім його треба покласти на живіт і приступити до виконання масажу спини.
Масаж спини починається з легкого погладжування від крижів до шиї, плечей, вздовж ребер. Закінчити масаж можна легким пощипуванням шкіри. Залишаючи дитину в положенні лежачи на животику, треба уперти ніжки і за ручки слід потягнути вгору. Піднімаючи малюка, слід посадити його на коліна.
Завершуючи масаж дитині 5 місяців, рекомендується зробити розвиваюче вправа для навичок повзання. Малюк повинен лежати на животику, своєю рукою треба зробити упор стопами і злегка підштовхувати вперед. Малюк поступово почне притягати ніжки до себе, намагаючись при цьому стати на карачки. Якщо завдяки цій вправі дитина до шести місяців почне повзати, то воно робилося правильно, як і всі попередні.