Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи можна робити масаж вагітним

Чи можна робити масаж вагітним

Додано: 02.09.14
Чи можна робити масаж вагітним
Незабутній і смний період у житті жінки - очікування дитини. Цей період прекрасний і водночас тривалий. Малюк росте, при цьому збільшується навантаження на організм майбутньої матусі. Втома, набряки, судоми і багато іншого впливають на здоров'я жінки як фізично, так і емоційно. Будь-якій людині хочеться в кінці дня розслабитися, вагітним ж хочеться насолодитися масажем подвійно. Але для цього потрібно розібратися, чи можна робити масаж вагітним і як його можна робити?

Користь масажу в період вагітності


Масаж корисний вагітним жінкам, так як швидко знімає біль у спині, усуває роздратованість, розслаблює напружені м'язи, покращує кровообіг і лимфооток.
Масаж так само є профілактичним засобом проти розтяжок. Процедуру можна робити тільки м'якими ритмічними і спокійними рухами. Різкість і тиснуть дії необхідно виключити. Користь ніжного масажу полягає в поліпшенні діяльності залоз і нормалізації рівня гормонів, а це дуже важливо при перепадах настрою і гормональних змін вагітної жінки.

Чи можна робити масаж вагітним і як?


Існують головні правила, яких необхідно дотримуватися при масажі вагітних жінок:в області живота не можна проводити масаж;
при виконанні масажу спини, жінка повинна сидіти або лежати на боці. Для зручності слід використовувати ковдри і подушки;
в якості профілактики набряків можна використовувати деякі елементи лімфодренажного масажу.З'ясувавши, чи можна робити масаж вагітним, ясно одне, що всі дії повинні бути ніжними і ласкавими. Єдині позволительние руху - погладжування, розтирання і розминання. Щоб отримати максимум ефекту від масажу, слід забезпечити ідеальну тишу, виключивши всі шуми і гучні звуки. Як тільки майбутня матуся відчула дискомфорт або неприємні відчуття, масаж необхідно перервати.

Ефірні олії


Поряд з питанням, чи можна робити масаж вагітним жінкам, слід з'ясувати, чи можна використовувати ефірні масла для масажу?
Вважається, що масаж буде максимально ефективним, якщо використовувати спеціальні масла, які допомагають розслабитися і зменшити проблему появи післяпологових розтяжок. Краще використовувати: масло пшениці, лимона, імбиру, рожеве або сандалове масло, морквяне, олія мускатного горіха.