Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як робити масаж спини і шиї

Як робити масаж спини і шиї

Додано: 02.09.14
Як робити масаж спини і шиї
Дуже часто люди скаржаться на тяжкість і болі в області спини і шиї, і це не тільки через остеохондрозу, в більшості випадків біль не є наслідком хвороби. Кращим засобом від хворобливих відчуттів є масаж, але без знань, як правильно зробити масаж спини і шиї, приступати до процедур протипоказано.

Техніка вправ


Для початку треба підготувати тіло до процедури масажу енергійними і нечіткими рухами. Тіло і голову слід покрутити в різні боки, по колу, вперед-назад.Покласти долоню на підборіддя, нахиляти голову вниз, впираючись до кінця.
Кистями рук обхопити потилицю, нахиляти голову вперед, при цьому шию треба утримувати у вихідному положенні.
Лежачи на лаві, смані, голова повинна звисати. Помічник повинен натискати на лоб намагаючись опустити голову вниз, відчуваючи повне опір пацієнта. При цьому починають працювати передні м'язи шиї.
Лежачи на смані животом вниз, помічник повинен натискати на потилицю, пацієнт у цей час повинен намагатися утримати голову в колишньому положенні.Тренування слід закінчувати обертанням голови в різні боки.

Як правильно робити масаж спини і шиї за допомогою погладжування, вижимання, розминання


Погладжування здійснюється обома руками, при цьому долоні повинні рухатися зверху від волосся до плечових суглобів і вниз на спині. Вижимання робиться бугром великого пальця і ребром долоні.
Розминання виконується подушечками пальців, шляхом притискування м'язи. Розминати слід від потиличної кістки, прямуючи вниз до лопаток, по кілька разів.
Далі починається погладжування трапецієподібної м'язи, починаючи від вуха прямуючи до плечового суглобу. Потім робиться три вичавлювання три розминання. Розминання краще робити щипками, захопивши м'яз і зміщуючи її в бік мізинця. Це основна техніка, як правильно робити масаж спини і шиї.
Розтирання слід робити круговими рухами пальців, починаючи від одного вуха, до потиличної кістки і до іншого вуха, потім уздовж шийних хребців і по спині. Після чого слід поплескати пальцями по голові, шиї, надплечьям, спині. Таке постукування не тільки допомагає зняти біль в шиї і спині, але і знімає головний біль.
Самомасаж задньої частини шиї і спини закінчується погладжуванням. Від того, як правильно робити масаж спини і шиї, залежить загальний стан здоров'я людини. Грубі і різкі рухи можуть тільки нашкодити і посилити біль. Тому вся техніка повинна бути максимально ніжною і розслабленою.