Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи можна робити масаж під час місячних

Чи можна робити масаж під час місячних

Додано: 02.09.14
Чи можна робити масаж під час місячних
Масаж допомагає тілу розслабитися, прийти в тонус, він дає незвичайну релаксацію і знімає різні болі. А от чи можна робити масаж під час місячних, адже і ці болю хотілося б зняти?
Найкращий масаж в менструальний цикл - масаж попереку, так як там виникають хворобливі відчуття, які не дають жінкам нормально жити в цей період. Можна робити самостійно масаж попереку, але це незручно, краще скористатися послугами фахівця або попросити родича. Техніка такої процедури полягає в масажі спини з легким натисканням на ямки попереку.

Чи можна робити масаж під час місячних і чому?


Прийнято вважати, що не рекомендується робити загальний масаж жінкам в період менструального циклу. Особливо не бажано масажувати живіт, стегна, сідниці і поперек. Допускається масаж шиї та грудної області. Не рекомендується робити глибокий масаж лише з однієї причини - при маніпуляціях збільшується надходження крові і підвищується ймовірність рясного кровотечі. А значить, будь-яке посилення кровотоку може призвести до посилення кровотечі.
Є ще одна причина, яка дає негативну відповідь на питання, чи можна робити масаж під час місячних - ефект лімфодренажа. В період місячних у жінок виникає набряклість, знижуючи при цьому ефект лімфодренажа, а це негативно позначається при антицелюлітному курсі. Медики вважають, що глибокий і активний масаж здатний порушити цілий цикл.
Багато жінок, які регулярно проводять процедури масажу, в період місячних переривають курси. Але є і такі жінки, яким знизити больові відчуття допомагає тільки масаж попереку і живота.

Як робити масаж в менструальні дні?


Масаж під час місячних слід робити класичним способом, включає несильне масування спини. Іноді можна використовувати масла для посилення розслабляючого ефекту. Рухи рук масажиста повинні бути плавними, без натискання, зовні виглядати, як погладжування і легке розтирання. Живіт бажано не чіпати. Упор масажуючих дій повинен бути на шиї, плечей, грудної області, можна масажувати ноги, злегка сідниці. Фахівці по-різному реагують на питання, чи можна робити масаж під час місячних, адже на кожну жінку він впливає по-своєму, комусь він не приносить результату, комусь полегшує больові відчуття, а деяким завдає шкоди.