Корисні поради
на всі випадки життя
» » Видалення родимок, папілом, бородавок

Видалення родимок, папілом, бородавок

Додано: 02.09.14
Видалення родимок, папілом, бородавок
Видалення родимок, папілом, бородавок у наш час відбувається дуже швидко - за кілька хвилин і безболісно. Лазерне видалення забезпечує стійкий клінічний ефект, мінімум рецисмів і ускладнень, швидке загоєння шкіри.

Основні види доброякісних новоутворень на шкірі

Родимка - це вроджене захворювання шкіри, яке прогресує протягом життя з утворенням нових доброякісних пухлин вірусної природи. Анатомічно родимка являє собою скупчення меланоцитів, які утворюються за рахунок великої кількості пігменту в клітинах шкіри. Формуються родимки під впливом меланотропного гормону гіпофізу. Дрібні точкові можуть з'являтися з першого року життя. Потім вони збільшуються, змінюється їх колір. Так як причина їх - викид гормонів гіпофіза, то відзначено, що з'являються родимки у великій кількості у вагітних жінок.
Папілома - новоутворення на шкірі, викликані вірусом папіломи людини. Передаються контактним або статевим шляхом від людини до людини. Папіломи можуть озлокачествляться.
Бородавка - це розростання епідермісу шкіри, яке викликає вірус папіломи.Всі перераховані вище новоутворення є косметичним дефектом шкіри, викликають неприємні відчуття, перебуваючи в місцях повішеного тертя. У такому разі видалення родимок, папілом, бородавок просто необхідно.
Видаляти варто в першу чергу ті родимки, які піддаються впливу сонця, швидко ростуть, труться об одяг і виглядають не естетично.

Видалення родимок, папілом, бородавок різними способами


Діагностика таких утворень полягає в правильному зборі анамнезу, з'ясування інформації про наявність меланоми в роду, як змінилося освіта з моменту появи. Далі проводять дерматоскопію, яка дозволяє оцінити родимку візуально і вибрати подальшу тактику.
Гістологічне дослідження визначає характер патології, спосіб видалення, наявність атипових клітин.
Видалення родимок, папілом, бородавок проводять лазером. Цей спосіб прибирає родимки і папіломи, не порушуючи цілісність шкіри і не залишаючи шрамів на ній. Дія лазера обумовлено дуже високою енергією променя.
Процедура лазерного припікання полягає в знеболюванні лідокаїном або ксикаином і подальшому обстреливании родимки лазером. Процедура безболісна і не тривала - займає всього п'ять хвилин.
Хірургічне видалення родимок, папілом, бородавок використовується тоді, коли вони ускладнені. Під дією місцевої анестезії скальпелем видаляють родимку, а біоптат відправляють на гістологічне дослідження. Потім накладають шви і перев'язку.