Корисні поради
на всі випадки життя
» » Видалення бородавок на стопі

Видалення бородавок на стопі

Додано: 02.09.14
Видалення бородавок на стопі
Бородавка - наріст на шкірі, груба на дотик, жовтого або світло-коричневого кольору. Утворившись на поверхні стопи, вона доставляє хворобливі відчуття при ходьбі, може почати свербіти або навіть кровоточити. В останньому випадку видалення бородавок на стопі стає необхідністю. Проконсультуйтеся з лікарем і виберіть відповідний спосіб.

Методи видалення бородавок

Хірургічне втручання. Операцію проводять під місцевим знеболенням. На утворену ранку накладається хірургічний шов, коли він заживе, залишиться маленький білий рубець
Електрокоагуляція. Спеціальною металевою петлею, на яку впливає високочастотний струм, бородавку пошарово зрізують. Утворилася маленька ранка покриється щільною кіркою. Вона відпадає сама через тиждень, ранку все це час не можна мочити.
Лазерокоагуляция. Бородавка видаляється з допомогою лазера. На відміну від скальпеля, який вирізає бородавку повністю за один раз, лазер поступово знімає шари шкіри, поки не дійде до кореня. Цей метод робить видалення бородавок на стопі досить довгим процесом, заподіює ряд незручностей: бажано якомога рідше наступати на хвору стопу, щоб не спровокувати кровотечу.
Саліцилова кислота. Продається у вигляді мазі в будь-якій аптеці. Наносити мазь треба дуже обережно, стежачи, щоб вона повністю покривала бородавку і не потрапила на шкіру навколо неї.
Кріодеструкція. Метод, при якому бородавку заморожують рідким азотом. Азот залишають на ураженій ділянці на 10-30 секунд. Поступово бородавка біліє, ущільнюється, висихає і сходить з шкіри, залишаючи після себе рожеву плямку.
Народні методи. Список можливих способів видалення бородавки дуже довгий: змазування сирою картоплею, соком чистотілу, перев'язування шовковою ниткою, бинтування, пов'язки з м'якоттю листа каланхое і настояної в оцті половинки сирої цибулини. Спосіб лікування вибирається фактично навмання, тому експериментувати бажано під наглядом лікаря.Скільки часу займає видалення бородавок на стопі


Весь процес лікування може займати від декількох днів до декількох місяців. Хірургічне втручання дозволяє вирішити проблему за один день, курс лікування за допомогою лазера і петлі займе два-три тижні. Час дії мазі, трав'яних настоянок та інших народних методів дуже інсмідуально і залежить від загального стану здоров'я організму.

З'являться бородавки знову?


Як правило, після проходження повного курсу лікування, повторне видалення бородавок на стопі не потрібно. Профілактичні заходи прості: дотримання обличчястої гігієни, зміцнення імунітету, регулярний огляд у фахівця.