Корисні поради
на всі випадки життя
» » Видалення папілом і бородавок

Видалення папілом і бородавок

Додано: 02.09.14
Видалення папілом і бородавок
Рідко можна зустріти людину з чистою шкірою. У більшості є родимки, бородавки, папіломи. Вони не тільки викликають неприємні відчуття, але можуть бути небезпечними. Будь-яке новоутворення здатна переродитися в пухлину. Тому видалення папілом і бородавок обов'язково.
Існують два різновиди папілом - вірусні і невирусние. Носіями вірусу папіломи є 80% населення, але бородавки виникають лише при зниженні захисних властивостей імунітету.
Невирусная папілома - доброякісне новоутворення. Але поставити правильний діагноз може тільки дерматолог. Він так само визначить, потрібно папілому видаляти чи ні.

Види бородавок, викликаних вірусом папіломи

звичайні бородавки - круглі, шорсткі вузлики, частіше всього виникають на пальцях, обличчі і під волоссям;
підошовні бородавки - мають вигляд ниткоподібних пучків, що оточує валик з рогових нашарувань, з вигляду схожі на мозолі;
ювенільні (їх називають так само юнацькими) бородавки - дрібні, плоскі вузлики з гладкою поверхнею, що виникають на кистях або особі, частіше всього бувають у школярів;
гострокінцеві папіломи - виникають на слизовій ротової порожнини або в районі статевих органів. У жінок ці новоутворення можуть викликати ерозію шийки матки.Дерматологи вважають, що деякі види папілом можуть викликати злоякісну пухлину. Якщо новоутворення не пропадають, їх кількість навіть збільшується, то може виявитися, що видалення папілом і бородавок - єдиний вихід.

Видалення папілом і бородавок: основні спобличчя

Кріодеструкція - новоутворення видаляються рідким азотом. Після першої обробки утворюється пухир, який лікар розкриває, при цьому видаляючи омертвілі частини папіломи. Якщо після повного загоєння утворюється ямка, на дні якої залишилися коріння, процедуру необхідно повторити.
Електрокоагуляція - бородавка випалюється за допомогою голки, через яку пропускається електричний струм. Клітини новоутворення просто випалюються, на її місці утворюється рубець. Це операція досить болюча, тому застосовується наркоз.
Лазерне видалення - промінь лазера припікає бородавку, при цьому «запаюючи» кровоносні судини.
Хірургічне видалення.Яким би не було видалення папілом і бородавок, після всіх перерахованих процедур може залишитися шрам. Щоб уникнути подібних наслідків, кілька днів не слід шрами мочити, мазати кремом або іншими косметичними засобами. Якщо бородавка була на відкритій частині тіла, необхідно застосовувати сонцезахисні засоби.
Самостійно видалення папілом і бородавок можна здійснити за допомогою препаратів з саліцилової кислотою або спеціальних пластирів. Ефект настає через 6-8 тижнів.