Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи шкідливо відбілювати зуби?

Чи шкідливо відбілювати зуби?

Додано: 02.09.14
Чи шкідливо відбілювати зуби?
Голлівудська усмішка білозуба виглядає дуже ефектно, але вона таїть у собі незмінний питання: чи шкідливо відбілювати зуби?

Що відбілюють зуби?


У 19 столітті вчені експериментували на мертвої тканини зуба, намагаючись відбілити її щавлевої кислотою, хлором, аміаком і ціанистим калієм, але згодом навчилися відбілювання за допомогою перекису водню. Так як це нестабільна речовина, в технології почали застосовувати сполуки, до складу яких входять перекис сечовини або карбаміду. Результатом дії цих речовин є зміна пігментації зубів, спричинений хімічною реакцією в структурі емалі і дентину.
Пізніше для активізації процесу відбілювання в стоматології почали застосовувати теплове випромінювання, яке прискорює хімічну реакцію. Зрозуміло, такі варварські методи призводили до руйнування емалі і розвитку карієсу.

Сучасні методи відбілювання зубів


У наші дні дізнатися, чи шкідливо відбілювати зуби, можна, звернувшись до стоматологів, які використовують у своїй практиці самі передові технології. До них відноситься відбілювання за допомогою лазерних, світлових, інфрачервоних установок, які дозволяють змінити тон емалі в кілька раз, а ефект від процедури тримається до 3-х років. Але такий вплив на зуби безслідно для них не проходить.
Чистка зубів за допомогою потужного напору струменя води в поєднанні з содою, так само може дати ефект відбілювання, і вона вважається більш помірним у порівнянні з перекисом водню. Однак і вона може призвести до процесу вимивання мінеральних компонентів зі складу емалі.

Методи домашнього відбілювання


У шістдесяті роки минулого століття були придумані спобличчя, що дозволяють проводити процедуру відбілювання зубів в домашніх умовах. До них відносяться ополіскувачі, пасти та гелі. Використання гелю в спеціальних каппах - найбільш поширений і ефективний метод відбілювання вдома, але всі, хто його застосовував, не зможуть точно сказати: шкідливо чи відбілювати зуби таким способом.
Деякі намагаються відбілити зуби за допомогою жувальних резинок і спеціальних смужок. Ефект виходить досить сумнівний.

Так шкідливо відбілювати зуби?


У зв'язку з тим, що природний колір зубів може приймати будь-які відтінки, не вважається захворюванням зміна кольору емалі, якщо це не пов'язано з пошкодженням самого зуба. Зуби, що мають жовтуватий відтінок, на думку фахівців, є здоровими.
Будь-яке хімічне і механічне вплив на зубну емаль викликає згодом її руйнування. Варто того білосніжна посмішка?