Корисні поради
на всі випадки життя
» » Кисла відрижка та печія: як позбутися від проблеми

Кисла відрижка та печія: як позбутися від проблеми

Додано: 02.09.14
Кисла відрижка та печія: як позбутися від проблеми
Кисла відрижка та печія - це одні з найпоширеніших ознак захворювань шлунка та шлунково-кишкового тракту. Зазначені симптоми є показником надлишкового вироблення шлункового соку, і найчастіше зустрічається такий стан при виразковій хворобі шлунка або різних формах гастриту.

Кисла відрижка та печія - принципи лікування


Основою лікування відрижки і печії є, звичайно ж, нормалізація режиму харчування. В першу чергу необхідно буде виключити вживання кислої їжі і харчуватися регулярно, невеликими порціями, останній день прийом їжі повинен бути як мінімум за 2 години до сну, а безпосередньо після їжі вкрай не рекомендується приймати горизонтальне положення.
Категорично забороняється вживання жирної їжі, кави, необхідно уникати шкідливих звичок, наприклад, куріння і вживання алкоголю. Краще уникати фізичних навантажень. З раціону необхідно виключити бобові, жирне молоко, чорний хліб і капусту, так як ці продукти можуть викликати здуття живота.

Медикаментозне лікування


Такі симптоми як кисла відрижка та печія вимагають надання допомоги стравоходу. До найбільш ефективних препаратів належать обволікаючі засоби, які захищають стравохід від впливу кислоти - антациди, вони ефективно нейтралізують кислоту, тим самим знижуючи кислотність шлункового соку.
Найбільш популярними ліками є гелі, препарати в таблетках краще приймати за призначенням лікаря, щоб не завдати більшої шкоди шлунку.
При вагітності кисла відрижка та печія нейтралізується за допомогою лужної мінеральної води, прийом будь-яких препаратів не бажаний.

Народні засоби


Також такі симптоми як кисла відрижка та печія нейтралізуються без застосування лікарських препаратів за допомогою засобів народної медицини.Наприклад, можна випити теплої кип'яченої води з додаванням щіпки соди.
Допоможе прийом теплої мінеральної води або нежирного молока, можна спробувати вугільний порошок.
Одним з ефективних засобів також є прийом свіжого соку сирої картоплі. Такий сік приймається 2 рази на день по чверті склянки за 20 хвилин до прийому їжі.
Також можна спробувати приймати безпосередньо під час печії по 1 ст. ложці товчених ядер волоських горіхів або яєчної шкаралупи.Відрижку і печію можна лікувати різними народними засобами, медичними препаратами або просто дотриманням правильного, збалансованого режиму харчування. Проте найкращим варіантом буде звернення до лікаря-гастроентеролога, який точно поставить діагноз і випише необхідні препарати для ефективного лікування.