Корисні поради
на всі випадки життя
» » Перші місячні: що потрібно знати дівчині

Перші місячні: що потрібно знати дівчині

Додано: 02.09.14
Перші місячні: що потрібно знати дівчині
Хоч і живемо ми сьогодні в сучасному світі, кожна молода дівчина при появі місячних починає панікувати. І тут немає нічого смного, адже більшість з них не знайомі з цим почуттям і не знають, як правильно користуватися прокладками, тампонами, скільки триває це «мука» і як себе вести в даний період. Однак не варто хвилюватися, адже перші місячні - це природний процес, показник того, що ви стали повноцінною жінкою.
Слід врахувати і той факт, що перша менструація , як правило, проходить з сильними болями, в результаті чого, фахівці рекомендують вживати знеболювальні засоби, теплий душ і утриматися від занять спортом.

Коли починаються перші менструації?


Як правило, менструація у представниць прекрасної статі починається у віці від 12 до 14 років. Тут все залежить від інсмідуальних особливостей організму і спадковості. При цьому від моменту розвитку молочних залоз і до моменту приходу місячних повинно пройти близько двох років. Головною причиною затримки даного процесу вважається недостатня маса тіла або надмірна вага. Адже жирова тканина бере активну участь у вікової перебудови організму.

Симптоми


Дізнатися, коли будуть перші місячні можна за кілька місяців до їх початку. Головними ознаками вважаються:Больові відчуття в нижній частині живота. Інтенсивність їх може бути різною.
Білі стають більш активними, змінюється консистенція.
Безпричинна поява головних болів.
Різка зміна настрою.Тривалість


Дуже часто дівчата цікавляться питанням, як довго тривають перші місячні. Але, на жаль, однозначної відповіді тут немає. Адже це залежить від самого організму. Так, наприклад, у деяких це займає три дні, а у кого-то цілий тиждень.
Зверніть увагу на те, що найбільша кількість крові губиться в перші два-три дні, потім же кровотеча стає помірним. Нормальним об'ємом виділеної рідини при менструальному циклі вважається близько 15-75 мл.

Тампон або прокладка?


Як показує практика, багато молоді дівчата вагаються з вибором, не знаючи, що краще купити: тампони або прокладки. Однак кожне з цих засобів має свої плюси і мінуси. Тому не варто слухати поради подруг і знайомих, краще всього придбати і тампони і прокладки. Скуштувавши їх, ви самі зможете визначити, що вам підходить найбільше.