Корисні поради
на всі випадки життя
» » Які основні причини жіночого безпліддя

Які основні причини жіночого безпліддя

Додано: 02.09.14
Які основні причини жіночого безпліддя
По всьому світу налічується величезна кількість сімейних пар, які не можуть обзавестися дітьми. І в багатьох випадках здатна зачати дитину саме жінка. На жаль, таких жінок від року в рік стає все більше.

Що викликає жіноче безпліддя?


Факторів, що впливають на виникнення безпліддя безліч: погіршення екології, шкідливі звички, перевтоми, стреси, неякісне харчування. Але все ж, найголовніші причини жіночого безпліддя - це всілякі патології репродуктивної системи та загальні захворювання організму.

Запальні процеси


Різні запалення статевих органів, а також статеві інфекції можуть призвести до утворення спайок, вигинів, звужень в маткових трубах. В результаті сперматозоїд не досягає яйцеклітини, отже, не має можливості її запліднити. При запаленні матки уражається ендометрій, і запліднена яйцеклітина не може прикріпитися до нього. Тому будь-яке запалення необхідно лікувати, а також регулярно обстежуватися на статеві інфекції.

Гормональні збої


Досить часто жіноче безпліддя виникає через зміни в гормональному фоні. Збій в менструальному циклі нерідко приводить до порушення функцій яєчників і виникнення проблем з дозріванням яйцеклітини. Гормональний збій може відбутися при порушеннях у роботі різних органів і систем, наприклад, наднирників, щитовидної і підшлункової залоз і ін Крім того, гормональні зміни можуть спровокувати настання раннього клімаксу.

Різні освіти


Такі захворювання як фіброма, ерозія, міома, полікістоз і кіста яєчників сьогодні не рідкість. Однак всі ці стани здатні викликати серйозні порушення в репродуктивній системі жінки. Тому необхідно своєчасно їх діагностувати і почати лікування.

Вік


Сучасні жінки все частіше на перше місце ставлять кар'єру, а народження дитини постійно відкладають на потім. Адже давно відомо, що найкращий вік для виношування дитини від 19 до 27 років. І в 35 років завагітніти набагато важче, ніж 20 а до 40 років шанси і зовсім мінімальні.

Психологічні фактори


Іноді жінка, сама того не усвідомлюючи, негативно ставиться до можливої вагітності. Все це відбувається на рівні підсвідомості, але організм починає перешкоджати виникненню зачаття.
Насправді факторів, що викликають безпліддя у жінок набагато більше: аборти, ожиріння, несумісність подружжя, вроджені аномалії та інші. Нерідко причиною безпліддя стають відразу кілька факторів. Крім того, жінка та чоловік можуть бути абсолютно здорові, а вагітність все одно не настає. Тому приблизно в 10% випадків справжню причину безпліддя не вдається з'ясувати.