Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лікування гастриту медом

Лікування гастриту медом

Додано: 02.09.14
Лікування гастриту медом
Мед є продуктом колосальної праці мільйонів бджіл, тому, напевно, має таке неймовірне вплив на здоров'я людини. Завдяки тому, що в його складі велику кількість легко засвоюваних цукрів, його вживання сприяє поліпшенню пам'яті й діяльності головного мозку, підвищення його працездатності, мед заспокоює нервову систему і підвищує настрій.
Від захворювань шлунка і кишечника страждає, мало не половина населення. Однією з хвороб шлунка, частіше всього зустрічається, є гастрит. Медикаментозні та різні народні засоби застосовні при цьому захворюванні. У поєднанні з цими засобами хороші результати з'являються, якщо використовувати лікування гастриту медом .

Здатність меду впливати на кислотність


Так як здатність меду регулювати кислотність шлунка незаперечна, то його вживання необхідно проводити до їжі за дві години, а при зниженій кислотності - після їди, розводячи мед теплою водою. Якщо гастрит протікає з надмірним газоутворенням, готують суміш соку алое і меду в рівних пропорціях.
При підвищеній кислотності лікування гастриту медом ефективно з використанням різних зборів з трав. Наприклад, 300 г звіробою, по 15 г деревію і м'яти, 20 г бобовника подрібнити і, перемішавши, залити 400 мл окропу. Після настоювання додати дві столові ложки меду. Приймати такий відвар можна по дві столові ложки до їжі.
Лікування гастриту медом
Знижена кислотність шлунка також призводить до гастриту. В цьому випадку допоможе настій сухоцвіту болотної з додаванням меду, якщо приймати його по одній-дві столові ложки до їжі за 30 хвилин. Суміш меду з пилком і алое нормалізує кислотність. Приготувавши масу з 20 г пилку, 75 мл соку алое, 500 г меду, лікування гастриту медом не тільки нормалізує травлення, але і надасть протизапальну дію.

Як правильно вибрати мед


При вмінні відрізняти підроблений мед від натурального лікування гастриту медом буде більш ефективним. Влітку і ранньою весною можна зустріти свіжозібраний рідкий мед, восени і взимку можна купити тільки кристалізований мед. Якщо ж вам пропонують в цей період часу рідкий мед, будьте впевнені - це підробка, тобто суміш цукрового сиропу з додаванням для запаху меду або розтоплений закристалізований мед, який втрачає корисні властивості після теплової обробки і набуває шкідливі.

Користь прополісу і лікування гастриту медом


Не харчовим продуктом бджільництва, але не менш корисним, вважається клейкий прополіс, яким бджоли у вулику замазують щілини для більшої міцності. Прополіс містить ефірні олії, віск, пилок квітів, смоли і бальзами. Володіючи чудовими протигрибковими і антибактеріальними властивостями, застосування прополісу підвищує імунітет. А лікування гастриту медом і прополісом позбавить шлунок від запального процесу, викликаного шкідливими бактеріями.
Необхідно пам'ятати, що лікування гастриту медом необхідно використовувати в період ремісії, при загостренні або гострому ураженні правильніше буде звернутися до методів офіційної медицини.