Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як прибрати врослий ніготь

Як прибрати врослий ніготь

Додано: 02.09.14
Як прибрати врослий ніготь
Врослий ніготь (онихокриптоз) - це захворювання, при якому частину нігтьового валика вростає край нігтьової пластини. При цьому захворюванні відбувається запалення м'яких тканин, що часто призводить до нагноєння і зростання патологічних грануляцій.
Головною причиною появи такого захворювання лікарі вважають спадкову схильність. Однак найбільш частою проблемою, що призводить до вростання нігтьової пластини, є неправильно зроблений педикюр. Також причиною, що сприяє розвитку цього захворювання, служить носіння незручного взуття. Іноді хвороба може бути викликана травмою пальців ніг. Щоб усунути причину запалення потрібно прибрати врослий ніготь .

Медичне лікування онихокриптоза


Існує кілька методів, які дозволяють видалити нігтьову пластину в амбулаторних умовах.
Лікування хірургічним шляхом онихокриптоза проходить під місцевою анестезією. Якщо відбулося невелике вростання, і нігтьовий валик не сильно збільшився в розмірі, то видаленню підлягає тільки частина нігтя.
Якщо запалення досить сильне, з гнійними виділеннями і є виражена деформація нігтьового валика, то в такому випадку хірург запропонує вам повністю прибрати врослий ніготь. При такій операції часто відбуваються значні пошкодження паросткової зони нігтя, які призводять до подальших деформацій нігтьової пластини.
В даний час використовують і не настільки травматичні методи лікування. Наприклад, корекція лазером. Промінь лазера випаровує врослий край нігтьової пластини і нейтралізує вогнище запалення. Після такого видалення, повторне вростання краю нігтя в нігтьової валик відбувається вкрай рідко.
Існують і більш консервативні методи лікування онихокриптоза. Уникнути хірургічного втручання можна, використовуючи спеціальні коригуючі пристосування. До них відносяться металеві пластини, скоби, спеціальні пружини. Впливаючи на нігтьову пластину, вони дозволяють, поступово розгинаючи, прибрати врослий ніготь з нігтьового валика. Ці пристосування за розміром дуже малі і не заважають ходити у взутті і займатися спортом.

Народне засіб допоможе прибрати врослий ніготь


Досить часто, щоб зняти запалення при онихокриптозе, використовують один досить простий метод. Він допомагає багатьом прибрати врослий ніготь, не вдаючись до хірургічного втручання.
Спочатку необхідно попарити палець з врослим нігтем у соляній ванні. Після цього надфілем або пилкою для нігтів (попередньо продезінфікувавши їх спиртом), слід пропиляти вертикально не глибоку канавку від низу нігтя до його верхнього краю. Потім візьміть скручений джгутик з вати, і, намочивши його в перекису водню, подоткните під кут врослого нігтя як можна глибше. Зверху на ніготь і нігтьовий валик намажте бальзам Ногтинорм. Після чого, наклавши на змащену бальзамом поверхню пальця шматочок стерильного бинта, зафіксуйте пов'язку лейкопластиром. Вже через тиждень цей спосіб допоможе вам прибрати врослий ніготь і забути про біль.