Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати аденоїди у дитини

Як лікувати аденоїди у дитини

Додано: 02.09.14
Як лікувати аденоїди у дитини
Набула лімфоїдна тканина в порожнині носоглотки являє собою джерело хронічної інфекції - там живуть і розмножуються мікроби, віруси і інші хвороботворні мікроорганізми. Лікування аденоїдів залежить від стадії захворювання - це може бути консервативна терапія або хірургічне втручання.

Лікування аденоїдів народними засобами


Народна медицина пропонує декілька способів полегшення стану дитини, зменшення обсягу розрослася тканини, очищення носоглотки. Якщо немає алергії на трави, то можна спробувати лікувати аденоїди у дитини трав'яними настоями - заваріть ромашку, листя евкаліпта і берези в рівних кількостях, остудіть і закопуйте по 3 краплі в ніс вранці і ввечері. Полегшить протягом нежитю закапування в ніс суміші бурякового соку і меду. Звичайна солона вода зменшує запалення тканин, тому використовуйте розчин для промивання носа і глотки.
Для промивання носа у дитини використовуйте спеціальні пристосування, які мають спрямовану дію - в аптеках продаються готові спреї з морською водою. Маленьким дітям промивання можна робити за допомогою невеликої спринцівки. Дітей після 7 років можна навчити промивати ніс самостійно, за допомогою спеціального чайника або судини.
Лікувати аденоїди у дитини після 5 років можна маслом туї - закапувати по 6 крапель у кожну ніздрю перед сном. Схема лікування - 2 тижні закапування та 1 тиждень перерви.
Інгаляції допомагають полегшити носове дихання - використовуйте розчини трав з протизапальними властивостями, додайте у воду для інгаляцій ефірні масла (чистотіл, мати-й-мачуха, звіробій).

Як лікувати аденоїди у дитини без операції


Зазвичай при 2 і 3 стадії аденоїдів лікарі пропонують хірургічне лікування. Лікувати аденоїди у дитини, коли аденоїди знаходиться в першій стадії розростання, можна консервативно - терапія включає прийом лікарських препаратів всередину і місцево, фізіотерапевтичні процедури, дихальну гімнастику, загальнозміцнюючі заходи щодо поліпшення опірності організму (фізкультура, загартовування, прийом вітамінів).
Медикаментозне лікування включає прийом судинозвужувальних препаратів з метою зниження набряклості, дезінфікуючих засобів, які зменшують кількість хвороботворних мікробів на стінках слизової оболонки носа (проторгол, сік каланхое, альбуцид і т.д.). Для зміцнення стінок судин і зменшення закладеності носа рекомендується прийом вітаміну C. Після зняття гострих симптомів нежиті дитині можна пройти курс фізіотерапевтичних процедур, які допоможуть йому швидше відновитися після хвороби - лікарський електрофорез, УВЧ-процедури, лазерне вплив, ультрафіолетове опромінення.

Необхідність операції і підготовка до неї


Якщо лікувати аденоїди у дитини консервативно не виходить і тканина продовжує розростатися, то показана операція. Видалення аденоїдів вимагає наявності суворих показань, серед яких відзначаються стійкі проблеми з носовим диханням, часті отити та зниження слуху, синусити і т.д. Операція проводиться після зняття запалення в носоглотці, вона може бути здійснена під місцевим і загальним наркозом. Ефективність даного способу лікування аденоїдиту залежить від уміння хірурга - якщо видалити не всі, то навіть з маленького ділянки тканини можуть розростися аденоїди. Не виключена ймовірність рецисмів у дітей з алергічними захворюваннями, а також, якщо у дитини є спадкова схильність до розростання аденоїдної тканини.
Рішення про те, як лікувати аденоїди у дитини, приймає отоларинголог, який може оцінити стан хворого, виявити можливі ризики та дати необхідні рекомендації.