Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати розацею

Як лікувати розацею

Додано: 02.09.14
Як лікувати розацею
Розацеа (в народі відома як «розацея» або рожеві вугри), шкірне захворювання обличчя, рідше спини або шкірних покривів грудної клітини. Найбільш часто спостерігається у жінок.
Розацеа - це стійка і яскраво виражене почервоніння шкірних покривів обличчя, яке, при відсутності лікування може перейти в вугровий висип і гнійнички.
Лікувати розацею необхідно на ранніх стадіях виникнення, так як в застарілих формах можуть бути самі небажані наслідки, аж до хірургічного втручання.

Що може бути причиною виникнення розацеї?


- підвищена чутливість кровоносних судин до зовнішніх агентів впливу, які не викликають такої реакції у здорових людей;
- діяльність підшкірного кліща, відомого як демодекс;
- захворювання або порушення в роботі шлунково-кишкового тракту;
- захворювання (цукровий діабет, клімактеричний синдром тощо) і перебої в діяльності ендокринної системи;
- незбалансоване харчування (сталість у вживанні алкоголю, гострих, гарячих страв);
- тривале перебування під прямими сонячними променями.

У вас розацеа, якщо підтверджується наявність


- стійкого почервоніння обличчя, грудної клітки або спини;
- висипань на обличчі безлічі так званих папул - рожевих горбків, які з часом перетворюються в гнійнички, вугри та прищі;
- ущільнень у місцях стійкого почервоніння;
- безпричинне сльозовиділення, різь або сухість в очах;
- різкого покриття обличчя червоними плямами після безпосереднього контакту шкіри обличчя з гарячою або холодною водою, після прийому гарячої їжі, напоїв або алкоголю.

Як лікувати розацею?


Лікувати розацею можна самостійно на ранніх стадіях її розвитку. Однак краще робити це з схвалення лікаря-дерматолога. Якщо у вас відзначається наявність хоча б декількох ознак даної хвороби, перерахованих вище, то слід звернутися за повною діагностикою та рекомендаціями щодо лікування до лікаря.
Ось деякі рецепти народної медицини, які можна застосувати для того, щоб лікувати розацею.Змочіть чисту негрубую тканина в свіжому соку журавлини і покладіть на обличчя. Тримати протягом 40 хвилин, потім вимити обличчя і обережно осушити рушником. Процедуру виконувати щодня, один раз на добу. Якщо сік журавлини викликає алергію, то змішуйте з кип'яченою водою в співвідношенні 1:3.
Змочіть ватяний диск або тампон в 5%настоянки прополісу і протріть обличчя перед нічним відпочинком. Вранці на обличчі ви побачите утворену плівку, яку потрібно прибрати змоченим у горілці тампоном. Виконувати щодня протягом місяця. Крім того приймайте збір з рівних частин польового хвоща, молодих стебел лопуха, листя кропиви. Необхідно 2 ложки цього збору залити водою, в обсязі 15 л, проварити на малому вогні протягом 5 хвилин і вживати щодня 4 рази на день по півсклянки.
Можна зробити маску з рівних частин теплої води і соку алое. Накладати на обличчя на 20 хвилин. Виконувати з періодичністю через день. Необхідно 20 процедур.
Лікувати розацею можна і таким способом: приготуйте настоянку шипшини (1:20). Використовувати теплою. Змочити марлю і накладати на обличчя протягом 20 хвилин, причому за цей час 6 раз заново змочувати марлю. Необхідно повторювати процедури через день. Всього - 20 процедур.
Дотримуйтесь дієти. Не вживайте надмірно перераховані вище продукти, що викликають розацею.Лікувати розацею на більш пізніх стадіях розвитку слід тільки під наглядом лікаря-дерматолога.