Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як позбутися від пупкової грижі

Як позбутися від пупкової грижі

Додано: 02.09.14
Як позбутися від пупкової грижі
Як позбутися від пупкової грижі ? Перш ніж відповісти на це питання, необхідно визначитися з суттю проблеми.
Грижами (зокрема, грижами передньої черевної стінки як найбільш часто зустрічаються) називають випинання внутрішніх органів через дефект м'язового шару або апоневроза (сухожильно частини м'язів). Найчастішими грижами є пахові, пупкові грижі, а також грижі білої лінії живота. Особливою групою є післяопераційні вентральні грижі: як випливає з назви, вони утворюються в області стоншування післяопераційного рубця. Головна небезпека гриж проявляється в можливості обмеження їх вмісту з розвитком некрозу защемленого органу.
Пупкова грижа є другою за поширеністю локалізацією цього хірургічного захворювання. Справа в тому, що в області пупка апоневроз м'язів передньої черевної стінки стає тонким і утворює кільце навколо колишнього ембріонального органу - круглої зв'язки печінки, в якій проходили судини ембріона. У цьому місці нерідко утворюється своєрідний дефект апоневрозу або розбіжність прямих м'язів живота. У цей дефект і спрямовується під тиском інших органів петлі тонкої кишки або пасмо великого сальника. Якщо не вжити заходів щодо вирішення питання, як позбавитися від пупкової грижі, не виключено вищеописаний варіант утиску.

Як позбутися від пупкової грижі


Варіантів ліквідації захворювання кілька. Найчастіше пупкову грижу вперше виявляють у дитячому віці під час профілактичних оглядів. У цьому віці вся проблема обмежується невеликим розходженням (по-науковому, діастаз) прямих м'язів живота, без формування безпосередньо грижового випинання, тому оперативне втручання потрібна далеко не завжди. В таких випадках виходять з положення досить просто: достатньо протягом деякого часу, зазвичай близько 3 місяців, стягувати краю м'язів за допомогою наклеєного на шкіру лейкопластиру. Пластир необхідно регулярно міняти, щоб уникнути ушкодження шкіри (мацерації), а також стежити за можливими проявами алергії у дитини. При зміні смужки пластиру слід обробляти шкіру індиферентною маззю. Як правило, після закінчення зазначеного часу грижа ліквідується.
При наявності великий і явною грижі єдиною відповіддю на питання: як позбутися від пупкової грижі, служить планове оперативне втручання, яке у дітей проводиться під наркозом. У дорослих останнім часом операція проводиться під загальним знеболенням. Під час операції хірург уривається грижовий мішок і формує дубликатуру апоневрозу (створює подвійний шар цього потужного сухожилля) для профілактики рецисму. Якщо ж такої трапляється (таке буває вкрай рідко), то на повторній операції поверх новостворюваної дублікатури вшивають спеціальну полімерну сітку - проростаючи колагеновими волокнами, поліпропілен перетворюється в щільний панцир, який не допускає і думки про повторне виникнення грижі.
Чим раніше ви запитаєте хірурга, як позбавитися від пупкової грижі, тим точніше ви уникнете її самого грізного ускладнення - утиску.