Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як позбутися від остеохондрозу

Як позбутися від остеохондрозу

Додано: 02.09.14
Як позбутися від остеохондрозу
Остеохондроз, в просторіччі званий «хондроза», являє собою дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта, при якому відбувається порушення функціонування кровопостачання і іннервації його окремих відділів (шийного, грудного, попереково-крижового). Причинами його виникнення і розвитку можуть бути неправильні асиметричні навантаження на хребет, порушення постави, фізичні перевантаження, порушення обміну речовин, нестача фізичної активності, спадкова схильність. Зміни в стані міжхребцевих дисків і самих хребців можуть викликати защемлення або запалення корінців спинного мозку, здавлювання кровоносних судин, м'язові спазми. Позбутися остеохондрозу можна, слідуючи декільком простим рекомендаціям.

Як позбутися від остеохондрозу


Одним із способів позбутися остеохондрозу є правильне харчування. Недарма в народі кажуть: «Недосіл на столі, пересіл на спині». Зловживання соліннями і копченьями, регулярний пересіл їжі, часте вживання солоних чіпсів і сухариків призводить до надмірного вмісту солей в організмі людини. Однак ці солі відкладаються не на спині, як багато хто думає, а в нирках і інших органах, відповідальних за фільтрацію шкідливих речовин в організмі. Їх функція з часом погіршується, як і подальший обмін речовин, і в кінцевому підсумку можна помітити, що стала частіше хворіти голова, спина, з'явилося відчуття тяжкості в правому плечовому поясі. В кровоносних судинах з'являються атеросклеротичні бляшки, які погіршують загальне кровопостачання, за рахунок цього починається спазмування м'язової тканини, з'являються неприємні хворобливі відчуття. Потрібно постаратися випивати не менше 15 літра води в день, бажано за 15-20 хвилин до прийому їжі по 1 склянці.
Позбутися остеохондрозу допомагає також нескладна гімнастика, що виконується хоча б раз в день, протягом декількох хвилин. Для цього потрібно акуратно, не доводячи до болю, виконувати вправи для шийного, грудного і поперекового відділів хребта. Якщо є спортивні навички, зокрема, боксерські, можна виконати «бій з тінню», але не захоплюватися, щоб не завдати ще більшої шкоди.
Вправи, описані нижче, допоможуть якщо не позбутися остеохондрозу повністю, то хоча б полегшити його симптоми.
Для цього треба встати на карачки і злегка нахилити голову вниз. Похитати головою в такому стані вліво, вправо, вгору-вниз. Виконувати по можливості повільно, відчуваючи розтягнення м'язів шиї. Залишаючись у цьому положенні, вигнути спину дугою і опустити підборіддя вниз. Потім підняти голову і повернути спину у вихідне положення. Можна втягнути у цьому положенні живіт. Чергувати вигинання спини з поверненням у вихідну позицію.
Сісти на підлогу, склавши ноги по-турецьки. Обійнявши себе за плечі, обережно повертати тулуб вліво - вправо (по вертикальній осі), потім зробити нахили в сторони, не змінюючи положення рук.
Слідуючи таким нескладним рекомендаціям, можна якщо не позбутися остеохондрозу, то хоча б полегшити собі життя.