Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лікувальні скипидарні ванни

Лікувальні скипидарні ванни

Додано: 02.09.14
Лікувальні скипидарні ванни
Скипидар - очищене масло, що отримується з соснової смоли. Це безбарвна рідина, яка має характерний запах і пекучий смак. З лікувальними цілями скипидар використовується давно, з часів стародавніх греків і римлян.

Лікувальні скипидарні ванни корисні не всім


Скипидар має властивість надавати місцеве подразнюючу, знеболюючу і бактерицидну дію. Також скипидар володіє ще однією смною властивістю - він сприяє вивільненню біологічно активних речовин, розташованих в рецепторах шкіри.
Лікувальні скипидарні ванни були запропоновані лікарем А. С. Залмановим, який розробив також склади приготування білої і жовтої емульсії, які є основними складовими даних лікувальних процедур.
Лікувальні скипидарні ванни мають деякі протипоказання до застосування. Не вони корисні тим людям, які страждають стенокардією (ішемічною хворобою серця), порушенням серцевого ритму. Також протипоказані лікувальні скипидарні ванни тим, хто страждає серцевою недостатністю і має хронічні захворювання печінки. Не корисні ці процедури при хронічному нефриті, а також при паразитарних захворюваннях шкіри, таких як короста та педикульоз.
Лікувальні скипидарні ванни не варто поєднувати з ін'єкціями, прийомом антибіотиків, гормональних засобів, хіміотерапією та іншими подібними сильнодіючими процедурами.
Для прийняття скипидарної ванни потрібно ретельно розчинити 20-60 грам емульсії (жовтою або білою, за необхідності) в 1000 грамах гарячої води, після чого вилити отриману рідину у ванну, температура води в якій не повинна перевищувати 38 градусів Цельсія. Тривалість процедури не повинна перевищувати 15 хвилин, після чого рекомендується насухо витертися і обов'язково відпочити протягом двох годин, добре сховавшись.
Лікувальні скипидарні ванни можна приймати через день або два поспіль, але з перервою на третій). Курс лікування не повинен перевищувати 18 процедур.

Біла і жовті емульсії


Для приготування скипидарних ванн використовують білу і жовту емульсії.
Біла емульсія застосовується при пониженому тиску, при захворюваннях судин і суглобів, при імпотенції, простатиті. Протипоказанням при застосуванні білої емульсії в лікувальній скипидарної ванни є гіпертонія.
Для приготування білої емульсії знадобиться 05 літра киплячої дистильованої води, в яку додається 3 г саліцилової кислоти та 30 грам подрібненого на тертці дитячого мила (при постійному помішуванні). Гарячий розчин потім вилити в посудину, куди додано 05 літра скипидару, і ретельно перемішати. Зберігати емульсію в холодильнику не потрібно, можна використовувати протягом року, при застосуванні ретельно збовтуючи (емульсія може час від часу розшаровуватися).
Жовта емульсія використовується при таких захворюваннях, як: гіпертонія, цукровий діабет, глаукома і деякі форми ревматизму. Також лікувальні скипидарні ванни з застосуванням жовтої емульсії можна приймати при запальних захворюваннях статевих органів і кісткових переломів.
Для приготування жовтої емульсії потрібно 300 мл касторової олії вилити в емальований посуд і поставити на водяну баню. Коли масло закипить, додати розведені в 200 мл дистильованої води 40 г їдкого натру і розмішувати вміст каструлі до отримання кашкоподібної маси. Коли склад стане схожий на олію і на поверхні з'явиться біла пінка, його необхідно зняти з вогню і влити в каструлю скипидар, ще раз все ретельно перемішати і розлити емульсію в скляний посуд. Зберігати в закупореній посуді протягом року.
Пам'ятайте: лікувальні скипидарні ванни - сильнодіючий засіб. Тому під час процедури контролюйте своє самопочуття, а перед їх застосуванням порадьтеся з вашим лікарем!
Автор: Наталія Балацюк
Спеціально для сайту http://ledy-life.ru/