Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як уникнути застуди

Як уникнути застуди

Додано: 02.09.14
Як уникнути застуди
На жаль, простудні захворювання є частими супутниками нашого життя. Збільшення числа таких захворювань найбільш помітно з настанням холодів, однак застуду можна підхопити і в теплі місяці, наприклад, від різкого перепаду температур або від переохолодження.
Існує два основних умов здорового організму: підтримання імунітету і профілактика вірусів. Інфекції здатний протистояти тільки сильний організм, саме тому для того, щоб уникнути застуди необхідно підвищувати імунітет. А під час сплеску вірусних захворювань слід приймати профілактичні заходи, щоб захистити себе і близьких від застуди.

Оздоровчі заходи для зміцнення імунної системи


По можливості частіше їжте екологічно чисті продукти, особливо пізнім літом і восени, адже саме тоді організму потрібно зробити запаси вітамінів на зиму. Не обов'язково кидатися купувати полівітамінні препарати - восени на прилавках повно сезонних овочів, фруктів і ягід. Вони допоможуть організму набратися потрібних вітамінів і вистояти в боротьбі з вірусами.
Влітку намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі, по можливості ходіть босоніж (оскільки стимуляція рефлексогенних зон стопи допомагає зміцнити імунітет). Корисно також загартовування. Воно допомагає зміцнити природні сили організму.
Безсумнівно, для підтримки і зміцнення імунітету допомагають заняття спортом. Адже сильний організм - це здоровий організм.

Профілактика вірусів


Щоб уникнути застуди та вірусних інфекцій, необхідно дотримуватися наступних заходів безпеки. Насамперед, мийте руки (до і після приготування їжі, після туалету, після вулиці, після дотику до тварин). Мити руки слід ретельно і краще антибактеріальним милом, якщо немає мила і води, то використовуйте дезинфікуючий гель. Витирати руки краще одноразовим паперовим рушником. Не слід торкатися брудними руками очей, носа, рота.
Якщо один з членів сім'ї хворіє, то іншим уникнути застуди допоможе часте вологе прибирання. Не слід також є з хворим з одного посуду, витиратися одним рушником.
Крім простих заходів профілактики уникнути застуди допоможе вакцина. Щорічна щеплення, зроблена у вересні-жовтні, допоможе організму вистояти під час спалахів епідемій. Також в якості профілактики корисно промивати ніс соляним розчином або мильною водою, а також вживати в їжу часник.

Як уникнути застуди при переохолодженні?


Основну увагу слід звернути на ноги. Часто буває, що промочив ноги, значить, застусмся, захворів. Після прогулянки, якщо відчуваєте, що переохолодження або намокли, попарте ноги в гарячій воді, надіньте теплі, краще вовняні, шкарпетки. Після того, як зігрілись, випийте якийсь відвар лікарських трав (наприклад, ромашки і шавлії) або гаряче молоко з медом.
На випадок раптового нездужання слід зберігати вдома протизастудні препарати, щоб не довелося бігти в аптеку вже розбитому стані.
автор: Віра Фе
Спеціально для сайту «Світ жінки»