Корисні поради
на всі випадки життя
» » Хронічне недосипання: шукаємо вихід

Хронічне недосипання: шукаємо вихід

Додано: 02.09.14
Хронічне недосипання: шукаємо вихід
Коли в черговий раз ми засиджуємося допізна з друзями або готуємося до завтрашньої презентації далеко за північ, то не замислюємося, якої шкоди завдає організму хронічне недосипання . Вчені прийшли до висновку, що для нормального відновлення функцій організму людині потрібно мінімум п'ять годин глибокого сну. Але щоб відпочинок був повноцінним, потрібно ще три години. Слід враховувати і різні біоритми у чоловіків і жінок. Представницям прекрасної статі необхідно на півтора-дві години більше. Існує ще одна цікава закономірність: щоб виспатися, жінці потрібно непарну кількість годин, а чоловікові - парне.

Як розпізнати хронічне недосипання?


Вірними ознаками даного порушення є:неможливість прокинутися без будильника;
необхідність спати до обіду у вихідні;
«провалювання» в сон, тільки-но голова торкнеться подушки;
гостре відчуття накопиченої втоми;
необхідність вести боротьбу зі сном у другій половині робочого дня;
подрасливість з найменшого приводу;
очікування відпустки для того, щоб виспатися.Якщо хоча б за чотирма пунктами ви впізнали себе, то у вас хронічне недосипання.

Причини порушення сну


Хронічне недосипання може бути викликане тимчасовими обставинами, такими як зміна часових поясів або зміна способу життя. Періодичні порушення сну здатні викликати хвилювання, депресії, тривалий стрес.
Хронічні причини є наслідком фізіологічних і психічних відхилень. Наприклад, серцева або дихальна, яка супроводжується станом підвищеної збудливості і тривоги, болю, що виникають або посилюються в горизонтальному положенні.
Останнім часом все частіше згадують так званий синдром нічного апетиту, коли людина не може заснути до тих пір, поки ґрунтовно не підкріпиться. Великою проблемою може стати і парадоксальна безсоння, коли людина відчуває постійну сонливість вдень і не спить вночі. Такі порушення сну можуть бути викликані зміною режиму відпочинку і харчування, фізичною і розумовою перевтомою, курінням, зловживанням алкоголем, малорухливим способом життя.

Спобличчя набуття здорового сну


Подолати хронічне недосипання можна без допомоги снодійних. Для цього потрібно виконувати декілька простих правил.
Не слід щільно наїдатися перед сном. Вечеря повинна бути легким, за три-чотири години до сну. Всім відома рекомендація при безсонні - випити склянку теплого молока - зовсім не позбавлена підстав. Вся справа в тому, що молоко містить триптофан, який є натуральним снодійним засобом.
Можна прийняти теплу ванну з лавандовим маслом. Лаванда допомагає боротися зі стресом, знижує збудливість нервової системи.
Ще один дієвий спосіб перемогти хронічне недосипання - позбавитися від негативних емоцій, переживань і образ. Поставте спокійну музику. Поверніться на правий бік. Ця поза дозволяє розслабитися м'язам і не перешкоджає роботі серця.
автор: Вікторія Волкова
Спеціально для сайту «Світ жінки»