Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дієта при атопічному діатезі для дорослих

Дієта при атопічному діатезі для дорослих

Додано: 02.09.14
Дієта при атопічному діатезі для дорослих
Атопічний діатез, він же атопічний дерматит, є імунним захворюванням. При цьому яскраво виражена реакція організму на алергенні речовини. Найчастіше діагностується у дітей і відразу купірується, але залишається на все життя. У дорослих може перейти в активну стадію під дією алергенів будь-якої природи. Супроводжується висипаннями в області ліктів, колін, паху, шиї та обличчя.
Розрізняють дві форми хвороби - гостру і хронічну. При гострому перебігу атопічного дерматиту характерні почервоніння, лущення і руйнування уражених ділянок шкіри. Хронічна форма характеризується огрублением і тріщинами шкіри на ступнях і долонях. У рідкісних запущених випадках дерматит вражає нігті. Призводить до випадання волосся на бровах і потилиці. Хронічна форма атопічного дерматиту здатна перейти в гостру при тривалому впливі аллегенов.

Причини виникнення захворювання


Причини виникнення атопічного дерматиту досить різноманітні.Спадковість. Виникає дерматит, якщо у спадок вам передався астма або алергія. Від підлоги схильність до захворювання не залежить.
Забруднення навколишнього середовища. Хімічні речовини в атмосфері, гідросфері, літосфері негативно діють на імунітет людини.
Стреси. Нервова система тісно пов'язана з імунною системою. І коли потерпає одна, то пошкоджується і друга.
Недоброякісна їжа. Вживання їжі з повним набором елементів таблиці Менделєєва робить імунну систему дуже врасливою.Лікування проводять медикаментозними препаратами. При рецисмах захворювання також обов'язково дотримуватися дієти. Харчування при атопічному діатезі полягає в якомога більшому споживанні вітамінів В і Є. Вони вкрай необхідні для регенерації пошкодженої шкіри і зміцнення судин. Вітаміни групи В містяться В клітковині рослин. Тому необхідно ввести в раціон різноманітні каші, хліб з висівками і молочні продукти. Вітамін Е міститься в рослинних маслах, зелені, яйцях і паростках пшениці.

Рекомендоване харчування при атопічному діатезі


Харчування при атопічному діатезі у хронічній формі повинно виключати продукти, що мають середню алергічну активність. До них відносяться свинина, м'ясо кролика, індички, гречка, картопля, банани.
Харчування при атопічному діатезі у гострій формі повинно виключати продукти, які мають високу алергічну активність. До них належать молочні продукти, риба, какао, шоколад, гриби, курка, червоні ягоди, овочі, фрукти, цитрусові, мед, злаки, морква, заморські продукти.
Також рекомендують дієтичне харчування при атопічному діатезі для профілактики рецисмів захворювання.

Зразкове меню харчування при атопічному діатезі:


Сніданок : вівсяна каша з маслом, стакан нежирного кефіру, пісне печиво.
Обід : суп гречаний на легкому бульйоні, пшенична каша, варена яловичина, компот із зелених яблук.
Вечеря : каша рисова, бутерброд з негострим сиром, стакан нежирного кефіру.