Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати міжхребцеву грижу

Як лікувати міжхребцеву грижу

Додано: 02.09.14
Як лікувати міжхребцеву грижу
Постійні болі в спині, оніміння кінцівок, головні болі, які не припиняються вже довгий час, можуть говорити про те, що цілком ймовірно у вас міжхребцева грижа. Зрозуміло, кожен задасть собі питання - як же лікувати міжхребцеву грижу?

Поради невролога


На даний момент існує два шляхи розвитку подій. «Можна обійтися без операції» і «не можна обійтися без операції». Для того щоб точно знати за яким сценарієм буде розвиватися ваша історія хвороби, необхідно в терміновому порядку потрапити на прийом до дільничного невролога, який зробить знімок і розповість, що краще зробити у вашій конкретній ситуації.
Якщо пацієнта можна вилікувати без операції, то лікар зазвичай призначає знеболюючі засоби, які блокують біль. Дуже хорошим засобом боротьби з цим неврологічним захворюванням є блокади, які також призначає лікар. Вони допомагають надовго прибрати больовий синдром і допомогти вилікувати міжхребцеву грижу.
Лікування міжхребцевої грижі може бути призначено найрізноманітніше: це і таблетки, і уколи, і згадані вже блокади.
Крім того, ефективніше лікувати міжхребцеву грижу допомагають фізіопроцедури: голковколювання, електрофорез, лімфодренаж. Вони також діють на весь організм в цілому.
Якщо лікування без операції не виправдовує себе і пацієнт продовжує скаржитися на напади болю, які може й стали менше, але не зникли зовсім, то призначається операція. Вона не просто дозволяє лікувати міжхребцеву грижу, але і не залишає сліду від неї. Але мінус операції в тому, що вона проводиться в безпосередній близькості з хребтом і є дуже небезпечною. Саме з цієї причини мало хто на неї вирішується.

Поради народної медицини


Як лікувати міжхребцеву грижу
Народна медицина пропонує масу варіантів для того, щоб лікувати міжхребцеву грижу. Наприклад, ось такий рецепт. Область спини, яка болить сильніше за все, необхідно намазати смерековим маслом і з зусиллям розтерти. Далі на розтерту частина спини викладайте наступний склад: необхідно змішати один грам муміє, розчинений у чайній ложці води і сто грамів меду. Далі необхідно виконувати звичайний медовий масаж. Притискати долоню до спини хворого і різко піднімати її, таким чином, здійснюючи такі похлопивающие руху, ми зможемо активізувати багато корисні процеси. Сама процедура масажу дуже болюча, але заради результату все ж варто трохи потерпіти. Після того, як шкіра спини стала рівномірно червоної (масаж триває близько двадцяти хвилин), необхідно натерти місце, яке болить «Фіналгоном» і укутати.
Кажуть, що після місяця або двох подібних процедур міжхребцева грижа розсмоктується, і в операції вже просто немає потреби.
Дуже ефективним засобом лікування міжхребцевої грижі є кінський жир. Необхідно покласти на спину хворому поліетилен або целофан і зверху за допомогою терки насипати не дуже товстий шар кінського жиру. Зверху прикрити все це теплою тканиною і прикріпити до спини таким чином, щоб людина могла не знімати компрес протягом двох діб.
Цей компрес не лікує причину грижі і вона не розсмоктується, але біль зникає вже через пару годин і хворий не відчуває її ще довгий час.