Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати колінний артроз

Як лікувати колінний артроз

Додано: 02.09.14
Як лікувати колінний артроз
Артрозом називають досить неприємне захворювання, при якому внутрішньосуглобової хрящ зношується раніше часу, за рахунок цього людина відчуває нестерпний біль в області суглобів.
Багато хто задається питанням - як же лікувати колінний артроз ? Однозначну відповідь вам зможе дати тільки лікар, до якого обов'язково потрібно сходити на прийом.

Поради лікаря


При виникненні перших і найбільш простих ознак розвивається колінного артрозу (наприклад, клацань в колінах при присіданні) необхідно почати прогрівати хворе місце. Чудово допомагають лікувати колінний артроз лазня і сауна. Якщо ви не можете сходити туди, то просто попарте хвору ногу в гарячій воді з гірчичним порошком.
Якщо початкову стадію захворювання ви упустили і вчасно не звернули уваги на біль, то хвороба починає розвиватися. Для вже цілком оформився артрозу колінних суглобів лікарі терапевти, як правило, призначають два принципово різних види лікування.
Одні лікарі вважають за краще призначати знеболювальні та протизапальні препарати, які дозволять не мучитися від фізичного болю і уповільнити процес розвитку хвороби. Але за допомогою таких засобів можна лише починати лікувати колінний артроз. Наприклад, добре допомагає компрес з суміші двох мазей «Випросала» і «Финалгона» - по одному сантиметру з тюбика потрібно видавити на хворе місце, але не втирати. Після цього накрити зверху щільно складеною марлею і обмотати еластичним бинтом. Незважаючи на отримане полегшення, на знеболювальних препаратах не можна зупинятися.
Як лікувати колінний артроз
Тут у бій за ваше здоров'я набуває хондропротектор - це препарат, який здатний відновлювати стершуюся хрящову тканину і лікувати колінний артроз.
Крім прийому препаратів грамотний лікар завжди призначає і зовнішній вплив на проблемну область. Це може бути прогрівання, спеціальна гімнастика або курс голкотерапії. Крім того, людина, що страждає від колінного та інших видів артрозу, має право на санаторно-курортне лікування, яке може стати однією з найважливіших стадій перемоги над артрозом.

Поради народної медицини


Рецептів, які допомагають лікувати колінний артроз, існує безліч. Наведемо лише деякі з них.
Необхідно взяти дві середні цибулини. Зняти з них лушпиння цибулі, подрібнити її і зварити в одному посуді разом з очищеними цибулинами. Варити їх треба до тих пір, поки цибуля не стане м'яким. Після цього відвар слід процідити через щільну марлю, дати йому охолонути і приймати тричі на день до їжі приблизно по половині склянки.
Крім того, листя свіжого або сушеного кульбаби також допомагають лікувати колінний артроз. Їх потрібно просто ретельно розжовувати і протягом півгодини після цього не рекомендується пити.
Дуже популярні в народній медицині мазі і компреси, які накладають на хворе коліно. Необхідно взяти приблизно п'ятдесят грамів листя алое, подрібнити їх практично до пюреобразного стану, додати мед (приблизно 100 грамів) і горілку (приблизно 150 грамів). Все це необхідно ретельно перемішати і прибрати в прохолодне затемнене місце. З цієї суміші робляться компреси, які необхідно тримати всю ніч. При цьому ногу необхідно додатково утеплювати.