Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати фронтит

Як лікувати фронтит

Додано: 02.09.14
Як лікувати фронтит
Фронтитом називається запальне захворювання лобової пазухи носа. Виникає як ускладнення після грипу, гострого респіраторного захворювання або загального переохолодження організму. Захворювання може протікати в гострій або хронічній формах. Від правильної постановки діагнозу залежить, як лікувати фронтит.
При фронтиті хворий відчуває дуже сильний біль і відчуття тяжкості в області чола. Найчастіше це відбувається вранці. Біль тимчасово може ослабнути після очищення носа від гною або слизу і зростати по мірі їх накопичення в пазухах. Дихання носом стає не вільним. З носа з'являються виділення. Виникають світлобоязнь, біль в очах і сльозотеча.
При гострому фронтиті хворого підвищується температура тіла до 38-39 градусів Цельсія, а потім знижується до 37 градусів Цельсія і залишається такою дуже тривалий час. У хворого спостерігається набряк верхньої повіки. Шкіра в області чола і верхнього століття червоніє.
Гостра форма фронтиту переходить в хронічну форму після півтора місяців від початку захворювання. Зовнішні ознаки хронічного фронтиту проявляються значно слабкіше. Кількість виділеної слизу і гною різко зменшується і дуже погано отсмаркивается. Спостерігається постійний набряк слизової оболонки носа. Вільне дихання носом стає не можливим. Головні болі мають гнітючий або ниючий характер, особливо в області чола і можуть посилюватися при перевтомі, роботи по вечорах, при прийомі алкоголю або куріння. Дуже часто в носі утворюються поліпи.

Як лікувати фронтит в гострій формі захворювання?


В гострій формі захворювання лікувати фронтит необхідно терапевтичними методами. На початку лікування хворому рекомендується постільний режим. Лікування проводиться місцевими і загальними засобами. Для поліпшення відтоку слизу і гною застосовують засоби, що знімають набряк носа (наприклад, «Санорин» або «Галазолін»). У разі якщо краплі в ніс не дають належного ефекту, лікар зондом вносить в порожнину носа розчин адреналіну або ефедрину. Коли слиз і гній не відокремлюються вільно, їх розріджують розчинами фурациліну або перманганату калію і примусово відсмоктують. Саму пазуху промивають зовнішніми протизапальні та антимікробними розчинами.
Фізіотерапію при гострому фронтиті призначають тільки у разі хорошого відтоку вмісту з пазухи. Якщо відтік ще ускладнений, фізіотерапія може викликати загострення хвороби. В якості загальних засобів терапії призначають знеболюючі, протизапальні та антимікробні засоби у таблетках і антибіотики внутрішньом'язово на розсуд лікаря. Якщо лікування не дає належного ефекту, то проводиться прокол лобової пазухи.

Як лікувати фронтит в хронічній формі?


У разі хронічної форми захворювання лікувати фронтит , без супутніх ускладнень, також можливо терапевтичними методами. Таке лікування аналогічно лікування гострої форми захворювання. При її безуспішності, при виникненні різних ускладнень, проводиться операція по розтину лобової пазухи. Вона можлива тільки за строго визначеними показаннями. Після операції не рідко виникають запалення. Тому лікарі намагаються застосовувати більш щадні методи і роблять прокол пазухи, через який вводяться лікарські засоби. Дуже часто це дає гарні результати лікування.
Лікувати фронтит необхідно під наглядом лікаря і суворо виконувати всі призначення уникнути різних ускладнень захворювання.