Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати зниклий голос

Як лікувати зниклий голос

Додано: 02.09.14
Як лікувати зниклий голос
Для багатьох професій голос є найважливішим «інструментом». І це не тільки співаки та артисти, ведучі передач і корпоративів. Від втрати голосу страждають вчителі, оратори та лектори. Зрештою, втрата голосу приносить велику дозу дискомфорту всім, хто в процесі роботи повинен спілкуватися з людьми.

Чому ж пропадає голос?


Найчастіше стає причиною запалення горла, яке виникає в результаті переохолодження або ж, навпаки, внаслідок прийняття занадто гарячої їжі.
Часто можна почути вислів «зірвав голос». Таке явище - наслідок перевантаження голосового апарату, якому сприяє крик. Багато терпляче чекають самостійного відновлення голосу, не підозрюючи, що таке ставлення до свого здоров'я може призвести до більш затяжного лікування, а іноді привести до хронічних захворювань, коли як лікувати зниклий голос потрібно з перших днів проявів цієї недуги.
Є також деякі психологічні особливості, які призводять до відмови голосового апарату. «Ком у горлі», який з'являється внаслідок накопиченої кривди, перекриває гортань, і людина втрачає голос. Характерно таке явище і для перенервничавшего учня, також злегка затиснутих в плані спілкування дітей. У таких нечастих випадках лікувати зниклий голос слід в комплексі з роботою психолога.

Чим лікувати зниклий голос


Потерпілий голос легко відновити різними народними засобами. Але перед тим як почати лікувати зниклий голос, буде доцільно проконсультуватися у лікаря.
Дуже ефективний засіб допоможе відновити голос за найкоротший термін. Для цього знадобиться каструля з однією склянкою води. Потрібно насипати туди половину склянки плодів анісу і кип'ятити 15 хвилин. Відварені плоди вийняти, а у відвар додати чверть склянки меду, бажано липового, і знову прокип'ятити. Потім влити столову ложку коньяку. Готовий відвар треба приймати по столовій ложці з інтервалом півгодини протягом всього дня.
Наступний спосіб, який дозволяє лікувати зниклий голос в більш щадному режимі, не відрізняється швидким ефектом, але дає хороший результат після тривалого застосування. Як тільки ви помічаєте прояв просевшего голоси, треба на ніч пити розчин з 50 гр. коньяку, білків двох яєць і двома чайними ложками цукру. Ранок обов'язково порадує відновленим голосом.

Правила, які допоможуть при лікуванні


Якщо ви взялися лікувати зниклий голос, необхідно дотримуватися деякі нескладні правила, які будуть сприяти його швидкому відновленню:
- уникати прийому гострої, гарячої і холодної їжі;
- зволожувати приміщення, в якому перебуваєте;
- проводити інгаляції, сприяючі зняттю запалення;
- масажувати горло по напрямку до грудей;
- гріти на ніч ноги гірчичниками або сухим гірчичним порошком;
- при запаленні гортані, використовувати зігріваючі компреси;
- полоскати горло лікувальними засобами;
- виключити куріння.
Як і більшість інших захворювань, втрата голосу провокується легковажним ставленням до свого здоров'я. Голос теж потребує догляду та прийнятті деяких профілактичних заходів, що перешкоджають змінам функції слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Варто уникати тривалого перебування на холоді і в приміщеннях з надмірною сухістю повітря. Краще запобігти така недуга, ніж на протязі довгого часу лікувати пропав голос.