Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати хронічний цистит

Як лікувати хронічний цистит

Додано: 02.09.14
Як лікувати хронічний цистит
Циститом називається змінений стан слизової оболонки сечового міхура, його запалення, внаслідок якого спостерігаються порушення сечовипускання. Хронічне захворювання стає тоді, коли запальний процес затягується, з'являються часті рецисми. Починати лікувати хронічний циститследует тільки після проведення ряду досліджень (аналізи сечі, УЗД, рентген та ін.) і постановки діагнозу.

Антибактеріальна терапія


Перед призначенням препарату слід провести дослідження на визначення типу збудника та чутливості до антибіотиків. Стандартний курс являє собою тижневу або 10-денну терапію - за цей час можна домогтися повного знищення хвороботворних мікроорганізмів (у разі хронічного перебігу хвороби вони здатні проникати і концентруватися в подслизистих структурах стінки сечового міхура).
Лікувати хронічний цистит, ускладнений наявністю інфекцій, що передаються статевим шляхом, слід у комплексі з відповідними антибактеріальними препаратами.

Підвищення імунітету


Імуномодулююча терапія заснована на застосуванні ряду препаратів інтерферонів - вони забезпечать антимікробну захист організму, знизять можливість появи рецисмів циститу. Разом зі стимуляцією імунних механізмів, необхідно забезпечити виведення перероблених патологічних сумішей і бактерій - збільшіть споживання рідини. Повноцінне харчування, вітамінізація, фізіотерапевтичні процедури входять у програму комплексної терапії і допомагають лікувати хронічний цистит, викликаючи поліпшення тазового кровообігу.

Пройдіть курс інстиляцій


Введення в сечовий міхур різних препаратів у необхідних концентраціях необхідно для придушення діяльності збудників циститу та оздоровлення стінок сечового міхура. Лікувати хронічний цистит курсом інстиляцій слід тільки після проведення процедури цистоскопії та визначення ступеня пошкодження органів.

Чим лікувати хронічний цистит у домашніх умовах


Додаткові заходи, які можна проводити паралельно з медикаментозним лікуванням, потрібно попередньо узгодити з лікуючим лікарем. Для полегшення стану можна влаштовувати теплі ножні і сидячі ванни, грілки на область сечового міхура. У воду для ванн потрібно додати відвар трав, що володіють антисептичними властивостями (звіробій, шавлія). Грілку з теплою водою можна замінити компресом з товченою картоплею, відварами трав (ромашка, календула). Глиняні або медово-борошняні коржики являють собою домашній варіант фізіотерапевтичної процедури.
При хронічному циститі слід дотримуватися дієти - молочно-рослинний раціон, відмова від гострих, смажених і копчених страв. Щоб забезпечити очищення сечовивідних шляхів, можна додати в раціон трав'яні настої - відвар шипшини, настій насіння льону та кропу, ромашки, хвоща польового і т.д. Настоянки женьшеню, прополісу, лимонника або елеутерококу допоможуть підтримати імунітет.