Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як визначити грижу

Як визначити грижу

Додано: 02.09.14
Як визначити грижу
Грижа - це випинання очеревини і виходження внутрішніх органів з черевної порожнини через грижові ворота. Грижовими воротами називають отвір в черевній стінці. Зустрічаються грижі як у дорослих, так і у дітей.
Вроджені грижі виникають, коли широке пупкове отвір після народження дитини заростає несвоєчасно. Придбані грижі виникають після порожнинної операції, з-за травми черевної стінки, або при надмірному наростанні черевного тиску на черевну стінку.
У дітей в перші місяці життя, особливо недоношених, грижі зустрічаються дуже часто. Найпоширеніша у дітей грижа - пупкова.

Як можна визначити грижу у дитини


У малюка визначити грижу можна наступним способом. Викладаємо малюка на спину, накладаємо вказівний і середній палець на область пупка і прощупуємо пупкове отвір. У нормі отвір пупка заросле або прощупується отвір не більше 5 мм У вертикальному положенні в області пупка припухлості не утворюється. Таке отвір заростає у дитини в перший місяць життя.
Визначити грижу у дитини можна за цією ознакою. В області пупка утворюється припухлість полушаровидной форми, яка збільшується в положення стоячи і при напруженні. М'яка припухлість, різко обмежена, частіше не болюча. При натисканні, припухлість вправляється в черевну порожнину, і промацуються краю грижових воріт. Краї грижових воріт можуть бути від 5 мм і більше. Така грижа заростає довше і вимагає спостереження хірурга.

Чому утворюється пупкова грижа у дитини


Як визначити грижу
Сприяє розширенню пупкового отвори гіпотрофія м'язів, внаслідок порушень внутрішньоутробного розвитку або родова травма. У багатьох дітей тонус м'язів після народження знижений. Утворення грижі сприяє надмірне внутрішньочеревний тиск на черевні стінки, в результаті тривалого плачу, сильного кашлю, частих запорів.

Профілактика і лікування грижі у дитини


Незалежно від того, є грижа чи ні, новонароджених дітей рекомендують перед кожним годуванням викладати на живіт. У такому положенні малюк, здійснюючи рухи тулубом, природно зміцнює м'язи.
Для профілактики утворення грижі дітям до року призначають масаж, краще скористатися послугами професійного масажиста. Але мамі теж потрібно щодня робити масаж животика.
Для цього викладаємо малюка на спину, накладаємо долоню на живіт малюка і робимо кругові рухи за годинниковою стрілкою. Кругові рухи навколо пупка можна виконувати колючим гумовим м'ячиком. Потім приділяємо увагу області навколо пупка, спочатку погладжуємо пальцями по колу, потім пощипиваем, а потім постукуємо кінчиками пальців.
Приділяйте максимум уваги дитині, оглядайте малюка і це допоможе вам визначити грижу на ранніх стадіях.
У перший рік життя дитини уникайте контактів з хворими респіраторними інфекціями, не допускайте запорів і не дозволяйте тривало плакати дитині.
У випадку якщо у вас є підозри, визначити грижу і вирішити питання про проведення лікування може тільки лікар-хірург.