Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як полегшити кашель

Як полегшити кашель

Додано: 02.09.14
Як полегшити кашель
Кашель - це рефлекторна реакція організму при роздратуванні рецепторів, розташованих у слизовій оболонці бронхів, трахеї, голосових зв'язках, гортані. Причини кашлю бувають настільки різноманітні, що часом навіть постановка діагнозу викликає утруднення. Це і бронхіти, ларингіти, фарингіти, пневмонії, астма всього не перерахуєш. Цей стан настільки буває болісним, що у будь-якої людини в першу чергу з'являється думка, як позбутися або хоча б полегшити кашель.
Будь-який фахівець скаже, що перш ніж лікувати яке-небудь захворювання, потрібно знайти причину. Також і з кашлем. При пневмонії призначаються одні ліки, при астмі - інші, при бронхоектазії - треті і т.д. Терапевти ж ділять на кашель сухий і вологий.

Вологий кашель


При вологому кашлі в бронхах знаходиться слизу (мокротиння), дратує рецептори і заважає просуванню повітря. Мокрота може бути багатою або не дуже, але в будь-якому випадку її треба з бронхів видалити.
При мізерній в'язкої мокротинні, перш за все, потрібно спробувати зробити її більш рідкою. В першу чергу необхідно рясне тепле пиття (мінеральна вода, гаряче молоко з содою і цукром на ніч). Також призначають розріджують кошти. Використовують грудні збори, корінь солодки, алтею. Їх можна купити в аптеці. Дуже добре допомагають лужні інгаляції. На літр гарячої води 1 чайна ложка харчової соди. Це найпростіше дієвий засіб допоможе ефективно полегшити кашель, посилити відділення мокротиння . Також можна зробити інгаляцію з мати-й-мачухою, ромашкою, шавлією. Все взяти по столовій ложці, залити літром окропу, накрити кришкою і дати постояти 5-7 хвилин. Як тільки трохи охололо, вдихати пар від настою. Подібну процедуру проводити 3-4 рази вдень.
Полегшити кашель допоможуть безліч сучасних откашливающих препаратів, але краще їх вживати за призначенням лікаря. Самостійно вживати таблетки від кашлю допустимо, якщо вони на основі трав. Наприклад, «Мукалтин». Таблетки розтовкти і додати 50 гр окропу. Дочекатися повного охолодження, приймати 3 рази на день. Якщо у вас хронічне захворювання, найкращий варіант - купити грудний збір з аптеки і застосовувати, дотримуючись інструкції на упаковці.

Як полегшити кашель, якщо він сухий


Полегшити кашель при відсутності мокротиння допоможуть препарати, що пригнічують кашльовий рефлекс. Важлива умова при такому лікуванні - відвідати лікаря для повного виключення серйозної патології. Втім, препарати на основі кодеїну, що пригнічує кашель призначаються тільки лікарем. Без рецепта їх не продають. Якщо вас долає болісний нічний кашель, можна на ніч прийняти «Доктор Мом». Дуже ефективний засіб на основі трав.
Будь сухий кашель як правило, рано чи пізно переходить у роздільну фазу. З'являється мокрота, і лікування вже проводиться за іншим планом. Для прискорення появи мокротиння можна ставити банки, гірчичники, прогрівати стопи гірчицею гарячою водою, робити інгаляції з содою, травами, маслом евкаліпта.
Кашель може бути проявом легкого нездужання, яке, можливо, і без лікування пройде само. Але поки існують такі важкі і небезпечні для життя хвороби, як туберкульоз, рак легенів, пневмонії тощо, необхідно регулярно проходити флюорографію грудної клітки і не нехтувати рекомендаціями лікаря.