Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як відрізнити грип

Як відрізнити грип

Додано: 02.09.14
Як відрізнити грип
З настанням холодів люди часто хворіють простудними захворюваннями. Пік поширення вірусних інфекцій припадає саме на осінньо-зимовий період, так як сухий і холодний повітря підвищує стійкість і життєздатність вірусів і найпоширенішими захворюваннями стають ГРВІ та грип. Для того щоб прискорити одужання і організувати правильне лікування, необхідно відрізнити грип від звичайної застуди.
Після потрапляння вірусу в організм, людина починає відчувати сухість у носі і першіння в горлі, а от до початку клінічних проявів у середньому проходить близько двох днів. Однак у залежності від сили вірусу час може скоротитися до декількох годин.

Відрізнити грип можна за такими ознаками:


- перше - це його раптовість. Грип починається гостро і вже протягом 2-3 годин температура тіла може піднятися до 39°C і вище, а при її зниженні виступає липкий піт. Така висока температура тримається дня 4.
- виражені болі в м'язах і суглобах, як в народі кажуть «ломота в тілі».
- болісний сухий кашель часто при відсутності нежиті, почуття випалювання трахей і бронхів при кожному зітханні. До речі, кашель і нежить можуть з'явитися не відразу, а десь на 2-3 добу.
- велика загальна слабкість. Сильний головний біль, особливо виражена в області очей і скронях, озноб, пот. Світло починає дратувати.
- при сильній інтоксикації спостерігається запаморочення, блювання і навіть непритомність.
Останнім часом люди все більше зайняті справами і часто не поспішають йти на лікарняний, а переносити застуду на ногах стало звичною справою. Однак якщо ви змогли відрізнити грип і впевнені, що вас підкосила саме ця недуга - терміново викликайте лікаря і починайте лікуватися, так як грип дуже небезпечний ускладненнями.

Корисні поради:


- Не проявляйте невиправданого геройства. При перших же ознаках застуди відкладіть всі справи і залишайтеся вдома. Дозвольте собі вболівати і більше лежите, щоб імунна система крім лікування не відволікався на інші завдання.
- Не будьте егоїстом, краще викличте лікаря додому. Він зможе точно відрізнити грип від ГРВІ, призначить правильне лікування, а ще ви не заразіть інших. При грипі ви є переносником вірусу протягом семи днів, так як при звичайній застуді ви будете безпечні для оточуючих вже через п'ять днів.
- Прискорити одужання допоможуть противірусні препарати. Впливаючи комплексно, вони ті тільки блокують розмноження вірусів, але і стимулюють вироблення інтерферону, за допомогою якого поліпшується стан імунної системи організму. А ось антибіотики в цій ситуації приймати безглуздо.
- Потрібно більше пити: по-перше, щоб боротися з температурою, а по-друге, щоб знизити інтоксикацію організму, що виникає в результаті життєдіяльності вірусів.
Відрізнити грип від застуди і приймати правильне лікування - це справа десята. Найголовніше - постаратися не захворіти зовсім. А для цього ще до настання осінньо-зимового періоду почніть підтримувати свій імунітет: вживайте якомога більше фруктів, частіше відпочивайте на свіжому повітрі, приймайте імуностимулюючі препарати. І будьте здорові.