Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як розрахувати овуляцію

Як розрахувати овуляцію

Додано: 02.09.14
Як розрахувати овуляцію
Для багатьох жінок дуже важливо дізнатися точне час овуляції , адже вона триває не так вже й довго - 6-8 годин. Цілі у всіх різні: одним для того, щоб випадково не завагітніти, до інших же, навпаки, прийшло бажання зачати дитину.

Календарний метод розрахунку овуляції


Як правило, овуляція настає за два тижні до початку менструації. Першим днем менструального циклу вважається перший день, коли з'являються виділення. Для того щоб вирахувати початок періоду, придатного для зачаття, потрібно відняти 18 від тривалості найдовшого циклу і самого короткого (наприклад, довгий цикл - 34 а короткий - 30. Віднімете з кожного числа 18 і виходить, що найбільша ймовірність зачаття наступає в період з 12-го по 16-й день циклу включно).
Однак такий метод нещодавно був визнаний не точним і не надійним. Гінекологи виявили, що в деяких випадках овуляція в жіночому організмі відбувається не один раз. А отже, версія про те, що за цикл жінка виробляє одну яйцеклітину - не зовсім вірна. Дане відкриття нарешті пояснив той факт, що деякі жінки вагітніли в так звані «безпечні для зачаття дні.

Вимірювання базальної температури


Існує більш точний спосіб визначення овуляції . Розрахунок за допомогою вимірювання базальної температури. Вимірювати температуру необхідно вранці, як тільки ви прокинулися, навіть не встаючи з ліжка. Градусник треба помістити в рот, піхву або пряму кишку. Вводити термометр потрібно на 4-5 сантиметрів. Час вимірювання температури повинно бути кожен раз однаковим. Відзначайте всі вимірювання і показники в спеціальному графіку. Пропишіть температуру на вертикальній шкалі, а дні циклу на горизонтальній. Кожен раз ставте точки. В кінці вимірювань з'єднайте точки лінією, і ви отримаєте графік. Зверніть увагу на те, що перед підвищенням температури на деякий час відбувається її спад. Це і є початок овуляції.
Якщо жіночий цикл регулярний, то такий графік допоможе передбачити початок овуляції для наступного місяця. «Небезпечними» днями вважаються перші 5 днів перед і 5 днів після овуляції.
Пам'ятайте, що такі розрахунки актуальні для визначення сприятливих днів для зачаття, але вони не є засобами контрацепції.