Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вилікувати гайморит в домашніх умовах

Як вилікувати гайморит в домашніх умовах

Додано: 02.09.14
Як вилікувати гайморит в домашніх умовах
Гайморит - це запалення гайморових (придаткових пазух носа. Найчастіше гайморит з'являється після перенесених людиною вірусних інфекцій. Спочатку виникає набряк слизової оболонки придаткових (гайморової) пазухи, в результаті якого відбувається порушення відтоку слизу. Якщо в цей час додається ще й бактеріальна інфекція, розвивається гайморит.
Проявляється гайморит, як правило, гнійними виділеннями з носа (причому при хронічному гаймориті гній може мати смердючий запах), головним болем, закладеністю носа, підвищеною стомлюваністю, набряком обличчя і т.д. При гострій формі перебігу гаймориту може підвищуватися температура до 38?С. Під час хронічної форми захворювання температура тіла може бути підвищеною тривалий час.
Симптоми гаймориту можуть проявлятися не відразу, а лише через кілька днів після перенесеної вірусної інфекції. Бувають випадки, коли запальний процес перехосм на гайморові пазухи від хворих карієсом корінних зубів, які розташовуються в безпосередній близькості від придаткових пазух.
Гайморит - це серйозне захворювання, так як при відсутності належного лікування не виключений ризик виникнення серйозних ускладнень. Саме тому лікувати гайморит необхідно під контролем лікаря-отоларинголога (ЛОР), який повинен призначити терапію захворювання залежно від його тяжкості. Якщо виконувати всі приписи лікаря, то вилікувати гайморит в домашніх умовах можна без проколу пазухи. Також після консультації та узгодження з лікарем ви можете лікувати гайморит народними засобами , що дозволить прискорити процес одужання.

Як вилікувати гайморит в домашніх умовах
Отже, що ви повинні знати, якщо у вас діагностували гайморит?


Лікування гаймориту в домашніх умовах має в першу чергу бути спрямована на поліпшення відтоку гною з придаткових пазух. Також ви повинні пам'ятати, що різні зігрівальні процедури, які ви будете робити для лікування гаймориту можна проводити лише в тому випадку, якщо гній з гайморової пазухи відходить без проблем. Якщо гній не виходить, гріти пазухи ні в якому разі не можна!!!!

Як вилікувати гайморит в домашніх умовах:


Промивання гайморових пазух
Промивати ніс при гаймориті необхідно для того, щоб поліпшити відтік гною з придаткових пазух, а також для її дезінфекції. Виконувати промивання можна звичайною кип'яченою водою, в яку потрібно додати трохи морської солі, соди або настій лікарських трав (череда, ромашка, листя чорної смородини).
Промивати ніс необхідно шприцом без голки. Щоб вам було зручніше, ви можете надіти на шприц невелику поліетиленову трубку (довжина 3-4 см). Потім цю трубку необхідно ввести в носовий прохід. Голову нахиліть над раковиною, потім починайте плавно натискати на поршень шприца. Вода під тиском буде потрапляти в носовий хід і придаткову пазуху, сприяючи виведенню гною з неї. Проробляйте цю маніпуляцію з кожною ніздрею. Запам'ятайте, що різко натискати на поршень шприца не можна, інакше вода може потрапити в слуховий прохід, а це в свою чергу може викликати отит.
Як вилікувати гайморит в домашніх умовах
Лікування гаймориту в домашніх умовах за допомогою інгаляцій
Інгаляції при гаймориті використовуються, як правило, для того, щоб зняти набряк слизової, розрідити гній і знезаразити гайморову пазуху. Перед проведенням інгаляції необхідно добре промити ніс, як це було описано вище. Використовувати для інгаляцій можна будь-які настої трав (чистотіл, ромашка аптечна, деревій тощо).
Лікування гаймориту в домашніх умовах за допомогою зігріваючих процедур
При прогріванні гайморової пазухи в ній поліпшується кровотік і посилюється протизапальна дія ліків. Найефективнішим і найдоступнішим засобом для цього є бальзам «Зірочка». Якщо у вас є синя лампа, то ви також можете користуватися нею, щоб підсилити дія бальзаму. Прогріти гайморові пазухи можна також і за допомогою звичайної теплою солі або піску, які необхідно попередньо нагріти на сковороді, розкласти в тканинні мішечки і прикладати по черзі до кожної пазусі.
Закапування в ніс при лікуванні гаймориту
Для цих цілей ви можете використовувати масло чайного дерева або ментолове масло - вони обидва дають дуже хороший ефект (по 3-5 крапель у кожний носовий хід протягом дня). Цими ж маслами ви можете змащувати ніс, віскі і лоб.
Як вилікувати гайморит в домашніх умовах
Тампони і турунди для носа при лікуванні гаймориту в домашніх умовах
Ви можете приготувати ватні тампони (турунди), просочити їх прополісом (1 ч. ложка), який необхідно змішати з рослинним маслом (3 ч. ложки). Закладати такі тампони необхідно 2 рази на день. Ця процедура дозволить вам зняти набряк і надасть загальний дезінфікуючий ефект.
Також, щоб вилікувати гайморит в домашніх умовах вам необхідно багато пити (мінеральну воду без газу, морси, компоти, чаї). Так як під час будь-якої хвороби, людина втрачає багато рідини, а разом з нею і солей.