Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати розтягування шиї

Як лікувати розтягування шиї

Додано: 02.09.14
Як лікувати розтягування шиї
Розтягування шиї являє собою досить неприємний симптомокомплекс, що виникає у пацієнтів з запальними або обмінно-запальними патологічними процесами в шийному відділі хребта .
Набагато рідше розтягнення виникає при травмі м'язів шиї, але в результаті різкого скорочення мускулатури може виникати вогнище хворобливості. Навіть ті випадки, коли пацієнт стверджує, що його шию «продуло», пов'язані насправді з різким і раптовим спазмом м'язових волокон і подальшим навіть незначним здавленням нервових волокон, тіл хребців і суглобів, які їх з'єднують. У відповідь виникає ще більш виражений спазм мускулатури ( розтягнення шийних м'язів ), який робить біль нестерпний.
Як лікувати розтягування шиї
Саме тому лікування розтягнення м'язів шиї і проявів остеохондрозу шийного відділу хребта має спрямовуватися на зняття зайвого спазму м'язів, зменшення явищ запалення в суглобах шийного відділу хребта і відновлення нормального стану відростків нервових клітин і волокон мускулатури.
Безсумнівно, своєчасна консультація кваліфікованого невропатолога і ортопеда-вертебролога, проведення рентгенологічного обстеження та томографії допоможе виявити важкі захворювання хребта і встановити дійсний обсяг ураженої області і характер запалення. Багато в чому, від встановленого діагнозу і буде залежати призначається лікування, відповідно можуть відрізнятися ті препарати, які буде призначати спеціаліст.
До лікарської консультації пацієнт повинен постаратися обмежити руху - сама спроба повороту голови буде досить болючою і буде наносити додаткову травму. Бажано додаток сухого тепла - обгортання шиї і зігрівання м'язів будуть сприяти розслабленню мускулатури. По можливості пацієнту потрібен спокій у горизонтальному положенні, причому поверхня ліжка і подушка повинні бути досить жорсткими.
Після проведення обстеження лікар може призначити пацієнту скелетне витягування м'яким коміром, нестероїдні протизапальні препарати місцево, всередину або у вигляді ін'єкцій, комплексні препарати вітамінів і мікроелементів. При розтягуванні шиї для полегшення стану, показано масаж, фізіотерапевтичні процедури, акупунктура, точковий масаж та рефлексотерапія - ці процедури допомагають зменшити біль, прискорити відновлення тканин і створити умови для швидкого одужання пацієнта.