Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як відновити дитині імунітет

Як відновити дитині імунітет

Додано: 02.09.14
Як відновити дитині імунітет
Імунітет - це природна здатність організму захищатися від проникнення хвороботворних мікробів. Імунітет може ослабнути з різних причин, з-за швидкого зростання організму, з-за зміни способу життя при відвідуванні дитячого садка або школи. Відновлювати імунітет особливо необхідно для часто хворіючих дітей.
Давайте дитині вітамінні комплекси, зміцнюючі імунітет в зимово-весняні періоди. Влітку раціон дитини повинен включати продукти з основними вітамінами А, В, С, Тобто Вітаміни групи А відповідають за силу реакції імунітету при вторгнення чужорідного білка і міститься в овочах і фруктах жовтого і червоного кольору. Вітамін С прискорює вироблення антитіл і міститься в добре відомих продуктах. Необхідні вітаміни для відновлення імунітету (В і Е) містяться в горіхах, гречці, пророщених злаках, бобових. Плекаючи дитину кашами з цілісних круп, какао, горіхами ви забезпечите споживання мінералів - цинку, марганцю, йоду, заліза, селену.
Складіть правильний раціон харчування дитини . Включіть в меню білок м'яса, риби, бобових. Бобові намагайтеся готувати 2 рази в тиждень, а м'ясні страви в тушенном і вареному вигляді можна подавати щодня.

Морепродукти при мінімальній тепловій обробці швидко відновлюють імунітет організму. Віддавайте перевагу кальмарів і морській капусті.

Вибирайте овочі: червоний перець, морква, капуста, буряк. Фрукти: яблука, червоний виноград, гранати добре відновлюють імунітет . Поїть томатним, виноградним, буряковим (розведеним) соками. Сухофрукти допомагають у зимовий час відновити сили дитини (курага, чорнослив, родзинки).

Кисломолочні продукти з біодобавками підсилюють вироблення інтерферону, їх можна використовувати для заправки салатів, супів. Відновлення імунітету відбувається швидше, якщо ви додаєте в харчування кедрові горіхи, листову зелень, оливкова олія, кабачки, молочні продукти, шипшина. Годуйте дитину бананами, часником, цибулею, вони збільшують кількість корисних мікроорганізмів.
Загартовуйте дитини. Чергуйте високі і низькі температури під час прийому душу, це тренує імунну систему. Різницю температур збільшуйте поступово, домагайтеся, щоб процедура була приємною. Забезпечте дитині можливість ходити босоніж.
Дотримуйте режим дня. Організм звикає вчиняти певні процеси в певний час, тим самим економиться енергія для захисних процесів. Поїдьте з дитиною на дачу або море, це ефективні заходи, що дозволяють виростити здорову дитину.
Пам'ятайте, що надмірна активізація імунітету може спровокувати розвиток алергії, бронхіальної астми та інших серйозних захворювань, тому до прийому імунних препаратів ставитеся стримано і тільки при призначенні лікування досвідченими лікарями.