Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як лікувати легкий струс мозку

Як лікувати легкий струс мозку

Додано: 02.09.14
Як лікувати легкий струс мозку
Струсом мозку називають короткострокове порушення функцій головного мозку, причинами якого є травми голови, сильні удари, падіння з висоти. В результаті такого впливу відбувається удар мозкових тканин про внутрішню поверхню черепної коробки, при цьому фізіологічних змін нейронів не відбувається - спостерігається лише збій у їх роботі. Струс, як правило, викликає втрату свідомості, сильну нудоту, блювоту, запаморочення, головний біль і тимчасову втрату пам'яті.
Перша допомога при струсі мозку зводиться до того, що потерпілого людини потрібно зручно укласти, бажано на бік - в такому положенні ні що не буде заважати відходженню блювотних мас.
Не має значення, наскільки сильні симптоми струсу - потерпілому в будь-якому випадку потрібно звернутися до лікаря. Якщо хворий може рухатися, потрібно відправити його в найближчу лікарню. Якщо ж людина після удару довго не приходить до тями, то необхідно викликати бригаду медиків.
Не варто ігнорувати травму і намагатися лікуватися самостійно. Справа в тому, що в деяких випадках струс може супроводжуватися внутрішньочерепними травмами, крововиливами, сильними набряками мозку. Саме тому огляд у лікаря просто необхідний, для того щоб уникнути можливих ускладнень. Для діагностики травми вистачає огляду невролога або травматолога. Іноді лікар може призначити додаткові дослідження - МРТ та КТ головного мозку.
Як лікувати легкий струс мозку
Як правило, струс головного мозку не потребує специфічного лікування. Потерпілому потрібен суворий постільний режим хоча б протягом 3 - 4 днів.
Більшість людей, що перенесли струс, в перші кілька днів після травми стають дуже чутливими до світла, тому його потрібно уникати.
На час реабілітації потерпілому людині потрібно створити всі можливі умови для повноцінного відпочинку - виключити фізичні навантаження, обмежити кількість читання і відмовитися від перегляду телевізійних програм.
Якщо після струсу людину мучать сильні головні болі, то лікар може призначити прийом знеболюючих засобів.
Іноді травма може супроводжуватися підвищеною збудливістю і безсонням. В цьому випадку доцільний прийом заспокійливих засобів або снодійного. Але приймати такі препарати без призначення лікаря не можна.
Як правило, всі симптоми мозкового струсу проходять до кінця другого тижня після травми.