Корисні поради
на всі випадки життя

Що таке фолікул

Додано: 02.09.14
Що таке фолікул
Фолікул - це освіта в органах людини, що нагадує собою мішечок або пухирець. В залежності від органу, де розташовані освіти, вони виконують різні функції. В організмі людини розрізняють фолікули яєчника, щитовидної залози, волосяні і лімфатичні.
Фолікули яєчників призначені для утворення в них яйцеклітин. Дивно те, що мішечки закладаються в організмі дівчинки ще до народження, а починає виконувати свою функцію в період статевого дозрівання. Кожен місяць в одному з фолікулів жіночого організму розвивається яйцеклітина, яка поступово просувається до входу в маткову трубу. В середині менструального циклу відбувається розрив бульбашки яєчника, і яйцеклітина починає просуватися по трубі до матки. Робота фолікулів регулюється гормонами: естрогеном в стадії розвитку яйцеклітини і прогестроном після овуляції. Сам мішечок після викиду яйцеклітини перетворюється на жовте тіло, зростаюче після запліднення або зникає виникає при менструації.
Волосяні фолікули являють собою своєрідні «ємності», в які природа посадила волосяні цибулини. В бульбашці коріння волосся одержують харчування за рахунок кровоносних судин, що оточують їх. Клітини волосяних цибулин при хорошому кровообігу швидко діляться, і відбувається інтенсивний ріст волосся. Крім цього, до кожного фолікулу підходить протока сальної залози, змазує волосся і забезпечує йому природний захист від зовнішніх шкідливих факторів. Здоровий мішечок і бездоганна робота сальної залози роблять волосся красивими і сильними.
Лімфатичні фолікули являють собою скупчення лімфоїдної тканини, в якій з'являються лімфоцити - головні клітини імунної системи. Ці утворення знаходяться у лімфовузлах, мигдаликах, гортані, селезінці, слизовій оболонці шлунка та кишечнику та інших органах. При попаданні в організм інфекції, лімфатичні бульбашки активізуються і починають виробляти велику кількість лімфоцитів.
Фолікули щитовидної залози являють собою порожнисті освіти, в яких накопичується в'язка рідина - колоїд. Скупчення фолікулів є основною структурною і функціональною одиницею щитовидної залози, їх головна функція - захоплення йоду з кровотоку, який необхідний для синтезу і секреції гормонів. Бульбашки, поряд з іншими структурними утвореннями, забезпечують безперервну периферичну регуляцію функціонального стану організму людини.