Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як відновити ритм серця

Як відновити ритм серця

Додано: 02.09.14
Як відновити ритм серця
Порушення ритму серця можуть виникати в результаті дії на провідну систему міокарда надлишкових нервових впливів, змін гормонального статусу організму, патологічних процесів, що виникають безпосередньо в судинній системі людини.
До початку лікування будь аритмії бажано встановити причину, її провокує. Часто її усунення дозволяє стабілізувати стан пацієнта і без призначення лікарських препаратів, які впливають безпосередньо на ритм серця.
При аритмії, що виникає в результаті сильного фізичного або емоційного перенапруження, ефективним може виявитися припинення навантаження, прийом заспокійливих препаратів.
Часто стабілізувати ритм серця допомагає спокійне пиття холодної води невеликими ковтками і масаж каротидного синусів на шиї (місця пульсації сонної артерії на передньобоковій поверхні шиї).
У харчуванні хворих має бути достатня кількість продуктів, багатих «серцевими» мікроелементами - кураги, чорносливу, квіткового меду, родзинок. Вміст калію, магнію, кальцію, хлору, натрію в плазмі крові виявляє помітний вплив на ритм серця.
При поганій переносимості нападів, частому їх повторенні, епізоди втрати свідомості обов'язкова лікарська консультація і ретельне обстеження організму, що дозволяє визначити вид порушення ритму і його причину. Мінімальне обстеження - електрокардіограма серця в момент нападу і міжнападу, біохімічні аналізи і тривала реєстрація ЕКГ (за Холтером) проводиться за наявності підозр на органічне ураження серця.
Обов'язково лікування нейроциркуляторної дистонії, гіпертонічної хвороби, виявлених гормональних порушень, атеросклерозу, але займатися підбором лікарської терапії повинен кваліфікований кардіолог і лікарі суміжних спеціальностей.
При виникненні нападу ефективним засобом самодопомоги може виявитися масаж рефлексогенних зон на великих пальцях і мочках вух.
У разі втрати свідомості, коли є підозри на можливу наявність порушень ритму серця, ефективним засобом допомоги може виявитися різкий удар по передній поверхні грудної клітки (безпосередньо по грудині).
Підбір противоаритмических препаратів зазвичай проводиться під ретельним лікарським наглядом і постійним контролем кардіограми.